Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Alanya Belediyesi’nden 5 yılda 900 kilometrelik asfalt yapımı

5 YILDA ALANYA GENELİNDE YAKLAŞIK 900 KİLOMETRE ASFALT DÖKTÜKLERİNİ AÇIKLAYAN ALANYA BELEDİYE BAŞKANI ADEM MURAT YÜCEL, 11 MİLYON TL’LİK YATIRIMLA ASFALT ÜRETİMİYLE İLGİLİ 2 BÜYÜK TESİS OLAN ASFALT PLENTİNİ VE MADEN KALKER OCAĞINI HİZMETE GEÇİREREK, DAHA AZ MALİYETLE, DAHA KALİTELİ VE DAHA HIZLI HİZMET VERDİKLERİNİ BELİRTTİ.

Alanya Belediyesi’nden 5 yılda 900 kilometrelik asfalt yapımı
10 Aralık 2018 - 15:50

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 5 yılda yaklaşık 900 kilometre asfalt döktüklerini açıkladı.

5 yılda 3 bin 750 kilometre yolu stabilize ederek hizmete sunan Alanya Belediyesi 2014, 2015, 2016 ve 2017 yılında toplam 600 kilometre sathi kaplama, 165 kilometre sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi. 5 yılda yaklaşık 900 kilometre asfalt döken Alanya Belediyesi, 2018 yılının aralık ayına kadar asfalt çalışmasını ikiye katladı.

11 milyon TL’lik yatırımla asfalt tesisleri kuruldu

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, asfaltı daha ucuza üretebilmek için 11 Milyon TL maliyetle asfalt plenti ve maden kalker ocağı olmak üzere 2 büyük tesisi hayata geçirdiklerini söyledi. Alanya Belediyesi’nin kendi tesislerini faaliyete geçirmesiyle daha hızlı ve kaliteli asfalt hizmeti verdiklerini kaydeden Başkan Yücel, “Asfaltın hammaddesini kendimiz üretiyoruz. Artık mahallelerimize sıcak asfalt döküyoruz. Kent merkezinde sessiz asfaltı tercih ediyoruz. Mahallelerimize, vatandaşlarımızın huzurla, güvenle kullandığı modern, kaliteli ve Avrupa standartlarında yollar kazandırdık” dedi.

Merkez, doğu, batı ve yaylalarla birlikte çok geniş bir alanda yol ve asfalt çalışması yapan Alanya Belediyesi, 4 yılda 165 kilometre sıcak asfalt serimi yaptı. Şehrin trafik akışının rahat ilerlemesini sağlayan düzgün bir yüzeye sahip, trafik işaretlerinin kolay uygulanabildiği, araçların seyri sırasında düşük gürültü seviyesine sahip, konforlu seyahat imkânı sağlayan sıcak asfaltı tercih eden Alanya Belediyesi, 2018 yılında ilçe genelinde sıcak asfalttı tercih etti.

Alanya Belediyesi tarafından merkezde ve kırsalda 2014 ile 2018 yılları arasında 3 bin 750 kilometre yolda stabilize çalışması yapıldı. Özellikle kırsal mahallelerdeki yolları yeniden düzenleyen Belediye, kırsal ve yaylalara ulaşımı sağlayan yollarda iyileştirme yaparak kaliteli ve kesintisiz ulaşım ağını kurdu. Sarımut, Gökbel ve Söbüçimen Yaylası’na kurulan şantiyelerle daha hızlı hizmet etme imkanı bulan ekipler, uzak mahallelerde yaşayan vatandaşların yüzünü güldürdü.

Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe genelinde çeşitli nedenlerle bozulan yollarda üst yapı düzenlemesi kapsamında 54 bin ton asfalt yama çalışması yaptı. Sadece Yol ve Asfalt Şefliği’ne bağlı ekiplerin çalışmalarında rotmiks yerine sıcak yama kullanılmasıyla 1 Milyon 100 TL tasarruf sağlandı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al