Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Alanya Çevre Yolu trafiğe açıldı

Projesi Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Alanya Çevre Yolu’nun Ticaret Lisesi Kavşağı ile Aşağı Oba Mezarlığı arasındaki 3,5 km’lik bölümü araç trafiğine açıldı.

Alanya Çevre Yolu trafiğe açıldı
28 Aralık 2017 - 15:50

Projesi Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Alanya Çevre Yolu’nun Ticaret Lisesi Kavşağı ile Aşağı Oba Mezarlığı arasındaki 3,5 km’lik bölümü araç trafiğine açıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları işbirliği ile yapımına başlanan Alanya Çevre Yolu Projesi’nin bir bölümü, Ticaret Lisesi Katlı Kavşağı ile birlikte araç trafiğine açıldı. Çevreyolunun Alanya-Kargıcak arasındaki 16 km’lik ilk etabının Alanya-Aşağı Oba Mezarlığı arasındaki 3,5 km’lik bölümündeki çalışmalar tamamlandı. Bağlantı yolları, trafik ışık ve levhaları, aydınlatma ve kavşakları hazır olan yol hizmete girdi. Başta kamyon ve otobüsler olmak üzere araç trafiğinin şehir merkezinden arındırılmasıyla Alanya eski çevre yolunda da trafiğin rahatlaması öngörülüyor. Diğer yandan Devlet Hastanesi’nin yeni binasına taşınmasıyla Hastane Kavşağı’nda yaşanan trafik yoğunluğunda da azalma olması bekleniyor.

Kalan bölüm 2018’de tamamlanacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in girişimleri, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun gayretleri ve hükümetimizin desteğiyle Alanya trafiğini daha da rahatlatacak Alanya Çevre Yolu’nun 3,5 km’lik bölümü ve Ticaret Lisesi Katlı Kavşağı ile birlikte trafiğe açıldı. Bundan sonra Alanya şehir içi trafiği daha rahat olacak. Yolun kalan kısmında da çalışmalar devam ediyor. 12,5 km’lik kalan bölümün de 2018 yılı sonunda hizmete açılması planlanıyor” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al