Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Alanya teleferik ücretinde indirim

ALANYA BELEDİYE BAŞKANI ADEM MURAT YÜCEL, TELEFERİK ÜCRETİNİ YENİDEN DÜZENLEDİKLERİNİ BELİRTEREK, FİRMA İLE DAHA ÖNCE BAŞLATILAN GÖRÜŞMELER SONUNDA TELEFERİK ÜCRETİNİN 20 TL’DEN 18 TL’YE İNDİRİLDİĞİNİ SÖYLEDİ.

Alanya teleferik ücretinde indirim
24 Ağustos 2017 - 19:07

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, teleferik ücretini yeniden düzenlediklerini belirterek, firma ile daha önce başlatılan görüşmeler sonunda teleferik ücretinin 20 TL’den 18 TL’ye indirildiğini söyledi.

Daha önce yüklenici firma ile sözleşmeleri yaptıkları zaman Alanya’daki halk otobüslerinin şehir içindeki taşımacılık ücretinin 1,5 TL olduğunu ve bunun ihale şartnamesi olduğunu söyleyen Başkan Yücel, toplu ulaşımın şu anda 3 TL olduğunu kaydetti. Belediye yönetiminin de firmayla karşılıklı olarak yüzde 20 indirme ve düşürme hakkına sahip olduğunu kaydeden Yücel ” Bu bir açılıştı. Çevre illerde, ilçelerde ve ülke genelinde hem taşımacılıkta hem seyirlik olarak teleferik fiyatlarını değerlendirdik. Bu konuyla ilgili görüşmelerimiz ve değerlendirmelerimiz devam ediyor. 10 TL’den başlayıp 70 TL’ye kadar olan fiyat tarifeleri var. İlk başlangıçta 20 TL idi. Bu görüşmelerimiz neticesinde firmayla biz 18 TL’ye çektik.” dedi.

Şehit yakınları ve gazilere ücretsiz, 20 kişiden fazla gruplara yüzde 50 indirim

Alanya Teleferik’te hiçbir teleferikte olmayan indirimlerin olduğunu belirten Başkan Yücel, “Şehit yakınları ve gazilere ücretsiz, öğrencilere yüzde 50 ve 65 yaş üstündekilere de yüzde 50 indirim uygulanmak şartıyla bir protokol imzaladık. Çevre uygulamalara baktığınız zaman hiç böyle bir uygulamanın olmadığını da göreceksiniz. Oralardaki indirimler yüzde 25’in üstünde değil. 20 kişilik gruplarda da yüzde 50’lik bir indirim var. Arz ve talep durumuna göre bir ticari faaliyet olduğu için yüklenici taşeron firmayla da karşılıklı değişiklikler oluşabilir.” şeklinde konuştu.

Teleferiğin hem taşımacılık hem de seyirlik olarak kullanıldığını ve dünyanın en güzel manzarasının Kleopatra, Damlataş sahillerinin olduğu bir bölgede hizmet verdiğine dikkat çeken Başkan Yücel, “Bunun için de çok çabalar sarf edildi. Bundan sonra daha da güzelleştirmek için uğraşacağız. Bununla birlikte bu teleferiğin güzergahında paket programlar da oluşturacağız. Tüm kültürel varlıkları hem gezmek hem görmek onları da yaşatmak için elimizden gelen mücadeleyi sürdüreceğiz. Paket programın içerisinde Süleymaniye Camii, Bedesten Çarşısı, Kayhanlar Evi, sarnıçlar ve diğer yürüyüş yollarından İç Kale’ye kadar da bazı değişiklikler yaparak Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın elinde olan yerler haricinde belediyenin izni olan yerlerde bir paket program çalışması yapacağız. Hem halkımıza, yerli ve yabancı turistlere bu bölgeyi tanıtmak, hem de buralarda bir cazibe merkezi oluşturmak bu doğa güzelliklerinden ekonomik olarak faydalanıp belediyeye bir artı bir değer, kazanç oluşturabilmek için mücadelemizi sürdüreceğiz. Biz çalışacağız, Alanya kazanacak” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -