Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Alanya’da Çocuk Festivali

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DOLAYISIYLA 23-29 NİSAN TARİHLERİNDE ALANYA BELEDİYESİ VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞ BİRLİĞİNDE ALANYA ULUSLARARASI ÇOCUK FESTİVALİ DÜZENLENECEK. FESTİVAL KAPSAMINDA AÇILACAK KİTAP FUARINA KATILIMI TEŞVİK ETMEK VE BİRİKİM YAPARAK KİTAP ALIŞVERİŞİ YAPABİLMELERİ İÇİN ÇOCUKLARA 41 BİN 480 ADET KUMBARA DAĞITILDI.

Alanya’da Çocuk Festivali
12 Nisan 2018 - 16:36
banner

Alanya Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde 23-29 Nisan tarihleri arasında Alanya Uluslararası Çocuk Festivali düzenlenecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 23-29 Nisan tarihlerinde Alanya Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Alanya Uluslararası Çocuk Festivali düzenlenecek. Festival kapsamında açılacak kitap fuarına katılımı teşvik etmek ve birikim yaparak kitap alışverişi yapabilmeleri için çocuklara 41 Bin 480 adet kumbara dağıtıldı.

Alanya ve Akdeniz bölgesinin yanı sıra 7 ülkeden dünya çocuklarının da katılacağı festival kapsamında düzenlenecek kitap fuarında çocukların aktif katılımını teşvik etmek için festival öncesi kumbara dağıtımı gerçekleştirildi. Şehit Coşkun Nazilli İlkokulu’nda yapılan kumbara dağıtım törenine Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal ve okul müdürleri katıldı. Dağıtılan kumbaralar ile çocukların fuar tarihine kadar biriktirdikleri paralarla kendi bütçeleriyle seçtikleri kitapları almaları ve sahiplenmeleri hedefleniyor.

41 bin 480 adet kumbara çocuklara hediye edildi

Şehirdeki ilk ve ortaokul düzeyindeki özel ve devlet okullarının tamamında toplam 41 bin 480 adet kumbara çocuklara dağıtılarak, Alanya Uluslararası Çocuk Festivali öncesi minik öğrencilerin birikim yapması teşvik edildi.

17 çocuk kitabı yazarı çocuklarla bir araya gelecek

Alanya Kültür Merkezi’nde 23-29 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan Alanya Uluslararası Çocuk Festivali’nde 17 çocuk kitabı yazarı çocuklarla buluşacak. Yalvaç Ural, Aydoğan Yavaşlı, Burcu Bahar, Nilgün Ilgaz, Aydın Ilgaz, Ali İbrahim Öz, Fatih Erdoğan, Fatih Tuncay, Gönül Simpson, Erkan İşeri, Defne Ongun Müminoğlu, Handan Derya, Esra Alkan, Feyza Hepçilingirler, Ulviye Alpay, Filiz Tosyalı ve Tufan Çapar bir hafta boyunca Alanya Kültür Merkezi C Salonu’nda minik okuyucularıyla bir araya gelerek hem söyleşi hem de imza etkinlikleri düzenleyecek.

Alanya Uluslararası Çocuk Festivali’nin sonunda, katılımcı yayınevlerinin kitap desteğiyle oluşturulacak ‘Gezici Kütüphane’, festivale katılamayan ve ulaşımda dezavantajlı konumda olan çocukların ayağına kadar giderek kitaplardan yararlanması sağlanacak.

Er: “Çocuklarımız birikimleriyle kitap alacak”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, “Gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonla çocuklarımızın dikkatini kitap sevgisine çekmek istedik. Kumbaralarında biriktirdikleri paralarla festival kapsamında gerçekleştireceğimiz kitap fuarında diledikleri kitabı alabilecekler” dedi.

Yenialp: “Festivalimize bütün çocuklarımızı davet ediyorum”

Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Yenialp ise “Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’e bu projeyi ilk sunduğumuzda derhal yapılması talimatını verdi. Bizlerde gerekli çalışmaları yaparak organizasyonumuzu düzenleme aşamasına getirdik. Çocuklarımızın gerek kitap sevgisi gerekse tasarrufu öğrenebilmeleri için fevkalade bir festival gerçekleştireceğiz. Bu güzel organizasyonumuza bütün çocuklarımızı ve ailelerini davet ediyorum.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co