Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Alanya’da kırmızı bayraklar bile turistleri durduramadı

ANTALYA’NIN ALANYA İLÇESİNDE YAĞMUR SONRASI FIRTINAYA RAĞMEN GÜNEŞLİ HAVAYI FIRSAT BİLEN TURİSTLER, SAHİLE AKIN ETTİ. TURİSTLER, ASILAN KIRMIZI BAYRAĞA VE YÜKSEKLİĞİ YAKLAŞIK 4 METREYİ BULAN DALGALARA ALDIRIŞ ETMEDEN DENİZE GİRDİ.

Alanya’da kırmızı bayraklar bile turistleri durduramadı
25 Ekim 2018 - 16:10

Antalya’nın Alanya ilçesinde yağmur sonrası fırtınaya rağmen güneşli havayı fırsat bilen turistler, sahile asılan kırmızı bayrağa ve yüksekliği yaklaşık 4 metreyi bulan dalgalara aldırış etmeden denize girdi.

Alanya’da dün öğle saatlerinde başlayıp bugün sabah saatlerine kadar etkili olan sağanak yağış ve rüzgar nedeniyle denizdeki dalga yüksekliği zaman zaman 4 metreye ulaştı. Öğle saatlerinde yağmurlu hava etkisini kaybederek yerini güneşli havaya bıraktı. Güneşli havayı fırsat bilen tatilciler, Damlataş, Keykubat ve Kleopatra plajlarına akın etti. Denize girmenin tehlikeli ve yasak olduğunu anlatmak amacıyla sahile asılan kırmızı bayrağa rağmen turistler, kendilerini dalgaların arasına attı. Bazı turistler dalgaların oluşturduğu manzarayı izlerken, bazıları da şezlong ve kumlarda güneşlenmeyi tercih etti. Hava sıcaklığının 25 derece ölçüldüğü ilçede Alanya Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü yetkilileri bölgede yağışlı havanın yarın yerini güneşe bırakacağını bildirdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr