Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Alanya’da sıcaktan bunalanlar kendilerini serin sulara attı

Alanya’da sıcaktan bunalanlar kendilerini serin sulara attı
30 Haziran 2017 - 15:30

Hava sıcaklığının 40 dereceye ulaştığı Antalya’nın Alanya ilçesinde sıcaktan bunalanlar denizde ve Dim Çayı’nda serinledi. Bazıları turistler ise serinlemek için çareyi soğuk su akan hortumlarla su savaşı yaparak buldu.

Son dönemde artan hava sıcaklıkları ve yükselen nem oranı nedeniyle serinlemenin yollarını arayan vatandaşlar sahillere akın etti. Sıcaktan bunalan yerli halk ve turistlerin tercih ettiği yerlerin başında su sıcaklığının 6 derece ölçüldüğü Dim Çayı geldi. Çaya gelenler serin sulara kendilerini atarak serinleme fırsatı buldu. Aşırı sıcaklardan dolayı otellerinden dışarı çıkmayan bazı turistler ise havuzlar serinletmeyince çareyi soğuk su akan hortumlarla su savaşı yaparak buldu.

“Serinlemek için yapılan tüm etkinliklere katılıyoruz”

Tatil için Alanya’ya eşi ve 2 çocuğuyla beraber 8’inci kez geldiğini belirten Hollanda vatandaşı Tineke Hof, kenti çok sevdiğini söyledi. Hof, “En küçük çocuğum 2 yaşında olmasına rağmen 2 kez o da Alanya’ya geldi. Buranın insanlarının çok seviyorum. Çok güler yüzlüler. Havaların aşırı sıcak olmasından dolayı animasyoncuların serinlemek için yaptığı tüm etkinliklere katılıyoruz” dedi.

“Sıcak havayı çok seviyoruz”

Sıcak havayı çok sevdiğini söyleyen Hof, “Tatil yapmaktan çok mutluyum. Sıcaktan dolayı denize ve havuza girmek ariyetten serinletiyor ve soğuk içecekleri içmek bize mutluluk veriyor. Fakat tabi çalışanlar için aynı şeyi söyleyemiyorum. Eminim ki onlar bizim kadar mutlu değildir. Ama biz buranın havasını sıcağını seviyoruz” diye konuştu.

“Buraya gelmemizdeki en büyük neden havaların güzelliği”

Alanya’ya gelmenin çok doğru bir karar olduğunu aktaran Alman vatandaşı Nadine Cordes ise, kente 2’nci kez geldiğini söyledi. Cordes, ”Hem Alanya’yı hem de konakladığımız oteli çok seviyoruz. Arkadaşlarımızın tavsiyesi üzerine gelmiştik iyi ki de gelmişiz. Seneye tekrar gelmeyi düşünüyoruz” şeklinde konuştu. Alanya’’ya gelmelerindeki en büyük nedenin havaların güzelliği olduğu hatırlatan Cordes, ”Şuanda Almanya’da bazen 15-20 derece bazen de çok kötü yağmurlu bir hava oluyor. Ama burada garanti vardı. Havaların sıcaklığının garantisini verdiler o yüzden geldik ve gerçekten biz sıcağı çok seviyoruz” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al