Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Alanya’da Tatil İçin Daire Kiralamak

Alanya’da Tatil İçin Daire Kiralamak
14 Nisan 2018 - 20:43

Alanya’da Tatil İçin Daire Kiralamak

Akdeniz ikliminin sıcak havası ve tatil için uygunluğu, Türkiye’de en iyi şekilde Alanya ilçesinde yaşanıyor. Alanya, Antalya’nın turizm cenneti olarak havalimanı ulaşımının ve karayolu ulaşımının sağlandığı bir bölge olduğu için hem yerli hem yabancı turistler tarafından çok sık şekilde tercih edilen bölgelerden biri oluyor. İlçede çok lüks ve uygun fiyatlı birçok konaklama işletmesi yer alsa da bazı insanlar, Alanya kiralık daire alternatiflerini değerlendirerek tatil için konaklama sağlayabiliyor. Kiralık daire fiyat endeksine bakıldığında, Alanya ilçesinde 2017 Mart ayında 6,97 TL bir rakam ile karşılaşırken, Mart 2018 döneminde 6,31 TL gibi bir fiyat sayesinde düşüş yaşandığı görülüyor. Antalya endeks verileri içerisinde son bir ay kapsamında fiyatı azalan ilçeler arasında yer alan Alanya, Türkiye istatistiklerine göre kiralık metrekare fiyatlarında Nisan 2018 ayı itibariyle yüzde 9.47’lik düşüş gösteriyor.

Alanya Kiralık Daire Fiyatlarında Düşüşün Avantajları

Alanya, özellikle yaz mevsimi boyunca 2 ya da 3 aylık veya bahar ve yaz mevsimlerinde kısa dönemlik konaklamalar için tercih edilen bir ilçe olurken, kiralık daire fiyatlarının düşüş göstermesi de tatil seçeneği için Alanya’nın daha gözde bir hal almasını sağlıyor. Genellikle tatilciler tarafından Antalya kiralık daire seçenekleri değerlendirilirken, günübirlik ya da bir hafta gibi kısa süreli kiralamalar tercih ediliyor. Bu noktada özellikle ilçe sınırlarında yer alan İncekum ve Mahmutlar gibi bölgelerde görülen kira düşüşleri, turistik amaçlı kiralamalarda da büyük bir rahatlık oluşturuyor.

Alanya’da Günübirlik Kiralık Daire Fiyatları

Alanya’da günü birlik tatil gerçekleştirmek için günlük kiralık daire alternatiflerini incelediğinizde, ilçe içerisinde yüzlerce alternatif ile karşılaşıyorsunuz. İlçe genelinde Alanya kiralık daire alternatifleri genellikle günübirlik seçenekleri için stüdyo daireler ve 2+1 ya da 3+1 daireler üzerinden değişiklik gösteriyor. Bu tip dairelerde kiralama fiyatları; Saray Mahallesinde 60 TL gibi bir orandan başlarken değişen semt ve mahalleler de villa tipi evler de 350 TL gibi rakamlara ulaşabiliyor. İlçede havuz ve deniz manzaralı villalar ve siteler daha yüksek fiyatlarla günlük ya da haftalık olarak da kiralanabiliyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al