Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Alanya’da Ustalarla söyleşi programı

ALANYA BELEDİYE TİYATROSU’NUN 1.’SİNİ DÜZENLEDİĞİ ‘USTALARLA SÖYLEŞİ’ PROGRAMI TAN SAĞTÜRK’ÜN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Alanya’da Ustalarla söyleşi programı
11 Şubat 2018 - 11:16
banner

Alanya Belediye Tiyatrosu’nun 1.’sini düzenlediği ‘Ustalarla Söyleşi’ programı Tan Sağtürk’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü’nün yeni projesi ‘Ustalarla Söyleşi’ programı ünlü Balet Tan Sağtürk’ün katılımıyla gerçekleştirildi. Tan Sağtürk, tecrübelerini ve sanat hayatını programa katılan vatandaşlara aktardı. Ustalarla Söyleşi programı, Tan Sağtürk’ün ortaya koyduğu sanat eserlerinin yer aldığı video gösterimiyle başladı. Program boyunca ara ara seyircilerin de sorularını yanıtlayan Tan Sağtürk, bir seyircinin sorduğu ‘Alanya’da bale okulu açar mısınız?’ sorusuna, “Akademi olarak, çok uzun zamandır bale eğitimini Türkiye’nin her bölgesinde vermeye çalışıyorum. Ancak Alanya bu konuda kendi imkanını oluşturabilecek niteliklere sahip. Bu konuda bir fikir vermem gerekirse Rusya’daki tecrübelerime dayanarak bu şehirde yaşayan yerleşik Rus vatandaşlardan destek alınabilir. Gerçekten disiplinli ve iyi baletlere sahip bir ülke. Aralarında bu konuda eğitimli insanların olduğunu düşünüyorum. Bunun dışında oluşturulacak bir dernekle kültür-sanat üzerinde yapılacak çalışmalar desteklenebilir ama kişisel olarak bu konuda şu anda öyle bir düşüncem yok” cevabını verdi.

“Kızımla yapacağım gösteri en heyecanlı dansım olacak”

‘Hayatınızdaki en heyecanlı gösteri hangisi?’ sorusuna Sağtürk, “Hayatımda gerçekten çok güzel gösterilere katıldım. Hepsi birbirinden güzeldi. Tek bir tanesini seçemem. Ancak önümüzdeki aylarda yapacağımız ‘Kardelen’ gösterisinde kızımla dans edeceğim. Benim için en heyecanlı dans bu olacaktır.”

Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, yaklaşık 2 saat süren Ustalarla Söyleşi programının ardından usta Balet Tan Sağtürk’e katılımlarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Ustalarla Söyleşi Altan Erkekli ile devam edecek

Tan Sağtürk’ün katılımıyla ilki düzenlenen Ustalarla Söyleşi programı düzenli olarak tekrarlanacak. Her ay bir usta isime ev sahipliği yapacak olan Alanya Belediye Tiyatrosu, gelecek ay Altan Erkekli’yi konuk edecek.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Volanlı Elbise Modası
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Topraksız Tarım
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kot Ceket
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kemik Fermuar
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Şişme Yelek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Boyama Kalemleri

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -