Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Alanya’da Yeşil Yıldız Sertifika programı

ALANYA TURİSTİK İŞLETMECİLER DERNEĞİ’NİN (ALTİD) ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI İŞBİRLİĞİNDE YEŞİL YILDIZ SERTİFİKA PROGRAMI BAŞLATTI.

Alanya’da Yeşil Yıldız Sertifika programı
24 Şubat 2018 - 14:34
banner

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nin (ALTİD) Çevre Mühendisleri Odası işbirliğinde Yeşil Yıldız Sertifika Programı başlattı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından çevrenin korunması, çevre bilincinin geliştirilmesi, turistik tesislerin çevreye olan olumlu katkılarının teşvik edilmesi ve özendirilmesi amacıyla yapılan Yeşil Yıldız Uygulayıcı Personel Eğitimi ALTİD ve Antalya Çevre Mühendisleri Odası işbirliğinde gerçekleştirildi. Çevre Mühendisi Uğur Burhan Yıldırım tarafından verilen eğitimde talep gösteren turizm işletme belgeli konaklama tesisleri temsilcilerine “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgesi Verilmesine Dair Tebliğ” hükümleri doğrultusunda Yeşil Yıldız Sertifika Programı uygulandı.

Sili: “Enerji verimliliği artacak”

Sertifika programıyla ilgili açıklamada bulunan ALTİD Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, “program sonrasındaki uygulamalarla enerji, su, çevreye zararlı maddelerin tüketiminin ve atık miktarının azaltılması, enerji verimliliğinin arttırılması planlanıyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının teşvik edilmesi, konaklama işletmelerinin yatırım aşamasından itibaren çevreye duyarlı olarak planlanmaları ve inşası, tesisin çevreye uyumu, çevreyi güzelleştirici düzenleme ve etkinliklerinin yapılması, ekolojik mimari ve çevreye duyarlılık konusunda bilinçlendirme oluşturulması, eğitim sağlanması ve ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılması amaçlanıyor” dedi.

Alanya’dan 20 temsilci katıldı

Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi (Yeşil Yıldız) Belgesi alacak tesislerin ekonomik anlamda avantajlı duruma geçeceğini vurgulayan Sili, “Çevrenin korunmasına katkıda bulunurken işletmelerimiz aynı zamanda tanıtım ve pazarlamalarında bir ayrıcalık yaratabilecekler” dedi. 23-24 Şubat tarihlerinde yapılan ve bu konuda Avrupa Birliği’nin Eco-label kriterlerini içeren eğitimde 16 tesisten 20 katılımcı yer aldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -