Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Alanya’daki hastanede gerçeği aratmayan tatbikat

ALANYA ALADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE ULUSAL MEDİKAL KURTARMA EKİBİ, İTFAİYE VE HASTANENİN SAĞLIK ÇALIŞANLARI TARAFINDAN AFET PLANI TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Alanya’daki hastanede gerçeği aratmayan tatbikat
23 Kasım 2018 - 17:42

Alanya Aladdin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi, itfaiye ve hastanenin sağlık çalışanları tarafından afet planı (HAP) tatbikatı gerçekleştirildi.

Alanya Aladdin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin olası bir yangın anında imkan ve kabiliyeti değerlendirildi. Panik oluşmaması için tatbikat öncesi hastanede bulunanlar, yapılan anonslarla bilgilendirildi. Antalya Acil Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Antalya Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri ve hastane işbirliğinde düzenlenen tatbikatta senaryo gereği yoğun bakım servisinde yangın çıktı. Elektrikten çıkan yangını fark eden bir sağlık çalışanı yangın kodunu aktif hale getirdi. Hastane tahliye kararı verilip 112 acil sağlık ekipleri ve itfaiyeye haber verildi. HAP Başkanı Op. Dr. Ali Gök başkanlığında oluşan olay yönetim ekibi toplanarak dakika dakika durum değerlendirmesi yaptı ve yoğun bakımda çıkan yangına müdahale edildi. Yangın sonrası mahsur kalan hastaların tahliye edilmesi sağlandı. Çevredeki vatandaşlar, tatbikatı meraklı gözlerle izledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al