Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

ALKÜ kapalı spor salonu inşaatına başlandı

ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ’NDE (ALKÜ) DAHA ÖNCE İHALESİ GERÇEKLEŞTİRİLEN KAPALI SPOR SALONU İNŞAATINA BAŞLANDI.

ALKÜ kapalı spor salonu inşaatına başlandı
06 Şubat 2018 - 16:11

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde (ALKÜ) daha önce ihalesi gerçekleştirilen kapalı spor salonu inşaatına başlandı.

ALKÜ, öğrencilerinin spor faaliyetlerinde bulunması için bin 275 metrekare spor salonu inşaatına başlanıldı. Yapımına başlanan kapalı spor salonunun 100 iş günü içinde bitirilerek, öğrencilerin ve akademisyenlerin kullanımına açılması hedefleniyor. Çelik konstrüksiyon şeklinde yapılacak olan salonun duvarları ve çatısı kenetli saçtan imal edilecek ve salon 22.5 metre eninde, 42.5 metre boyunda olacak. Çok amaçlı olarak kullanılması planlanan spor salonunun içerisinde ise 2 adet öğrenci, 2 adet ise akademisyen soyunma odaları bulunuyor. Kapalı spor salonu futbol, voleybol, basketbol ve hentbol gibi değişik branşlar için kullanılabilecek.

Pınarbaşı: “Öğrencilerimizin sportif başarıları bize ivme verdi

ALKÜ Öğrencilerinin sportif faaliyetlerde elde ettikleri başarıların kendilerini heyecanlandırdığını belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, “Geçen sene Spor Bilimleri Fakültemize ilk öğrencilerimizi aldık. Kurulan öğrenci kulüpleri ile öğrencilerimizin sportif alandaki başarıları ve azimleri bizleri çok etkiledi ve bize bu spor salonunu biran önce bitirmemiz gerektiği yönünde verilen bir mesaj oldu. Bu salon sadece Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerimiz için değil, diğer fakülte ve meslek yüksekokulları öğrencilerimiz ile akademik ve idari personelimiz tarafından da kullanılacak. Böylece Kestel kampüsümüz daha sosyal ve yaşayan bir kampüs olacak” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat