Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

ALKÜ, Moskova Devlet Üniversitesiyle Mevlana protokolü imzaladı

ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ (ALKÜ) İLE RUSYA’NIN LOMONOSOV MOSKOVA DEVLET ÜNİVERSİTESİ ARASINDA MEVLANA ÖĞRENCİ VE ÖĞRETİM ÜYESİ DEĞİŞİM PROGRAMI PROTOKOLÜ İMZALANDI.

ALKÜ, Moskova Devlet Üniversitesiyle Mevlana protokolü imzaladı
22 Şubat 2018 - 14:26

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ile Rusya’nın Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi arasında Mevlana öğrenci ve öğretim üyesi değişim programı protokolü imzalandı.

Rusya’nın Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesiyle, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi arasında öğrenci ve akademisyen değişim programı olan Mevlana programı protokolü imzalandı. ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı ile Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi Ekonomi Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ramiz Teyubov arasında imzalanan protokolde, ALKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Güneş ile Prof. Dr. Leyla Harputlu da hazır bulundu. Protokolün ardından Rektör Pınarbaşı, İşletme ve Yönetim Bilimleri, Muhasebe, İşletme Yönetimi, İktisat, Eğitim, Turizm ve Otel Yönetimi, Diller ve Filoloji Bilimleri, Mühendislik, Teknoloji gibi alanlarda protokol kapsamında anlaşamaya varıldığını söyledi.

“20 yabancı üniversiteyle Mevlana protokolü imzaladık”

Pınarbaşı, “Rusya’nın en iyi üniversitesiyle Mevlana programını imzalamaktan dolayı mutluyuz. Bu anlaşma beni mutlu ettiği kadar öğrencilerimi de mutlu edecektir. Uluslararası bir üniversite olma hedefine her geçen gün buna biraz daha yaklaşıyoruz. Üniversite olarak yabancı dilde eğitime, yaptığımız uluslararası anlaşmalara, öğrenci ve akademisyen değişim programlarına büyük önem veriyoruz. Bu anlaşmayla, Mevlana programındaki ülke sayımızı 20’ye çıkardık” diye konuştu.

Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi, bugüne kadar 11 Nobel ödülü kazanma başarısı göstermesinin yanı sıra yılda yaklaşık 14 bin 500 araştırma yayını bulunuyor. Üniversite 40 fakülte, 21 akademik departman, 20 laboratuvar, 24 eğitim ve araştırma merkezi ile 12 araştırma enstitüsü ve 3 üniversite müzesinden oluşuyor. Toplamda 40 bin öğrencisi bulunan üniversitede 10 bine yakın çalışan bulunuyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al