Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Alparslan Türkeş Bulvarı’nın kaldırımları da tamam

Alparslan Türkeş Bulvarı’nın kaldırımları da tamam
30 Mart 2020 - 14:07
banner

Kepez Belediyesi’nin zorlu coğrafi şartları yenerek inşa ettiği Alparslan Türkeş Bulvarı’nın sıcak asfalt ve peyzaj çalışmalarından sonra kaldırım çalışmaları da tamamlandı. Uzunluğu bin 200 metre, genişliği de 2 metre olan kaldırım için 200 m3 beton kullanıldı.

Şehir içi trafiğini rahatlatacak ve bölgesine önemli bir değer kazandıracak olan Alparslan Türkeş Bulvarı’nın çalışmalarında sona gelindi. Zorlu coğrafi şartları yenerek inşa edilen bulvarın, sıcak asfalt ve peyzaj çalışmalarından sonra kaldırım çalışmaları da sona erdi. Açılış için gün sayan bulvara, uzunluğu bin 200 metre, genişliği de 2 metre olan kaldırım yapıldı. Kepez Belediye Meclisi kararıyla Milliyetçi Hareket Partisi’nin merhum Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in isminin verildiği bulvarın kaldırım çalışmaları için 200 m3 beton kullanıldı. Sadece yol ve kaldırım boyama işlemleri kalan bulvara, tüm illeri temsilen orta refüjlere de 81 adet yetişmiş zeytin ağacı dikilmişti. Bulvara, uzunluğu 1200 metre, genişliği 30 metre, yüksekliği 8 metre olan 6 bin 500 ton sıcak asfaltta dökülmüştü.

ko cuce

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlar: -fenomega - instagram aylık oto beğeni - en yakın lastikçi - pubg mobile uc satın almetin2 pvp serverlerlohusa gecelik

lohusa gecelik