Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışmasına doğru

ALANYA BELEDİYESİ VE ALTIN KEPÇE TURİZM VE AŞÇILAR DERNEĞİ’NİN ORTAK ORGANİZASYONU OLAN “7. ALANYA BELEDİYESİ & ALTIN KEPÇE ULUSLARARASI YEMEK YARIŞMASI” 07-09 KASIM TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞECEK.

Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışmasına doğru
27 Eylül 2018 - 12:40
banner

Alanya Belediyesi ve Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği’nin ortak organizasyonu olan “7. Alanya Belediyesi & Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması” 07-09 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

7. Alanya Belediyesi & Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması, 07-09 Kasım tarihleri arasında Kültür Merkezinde gerçekleşecek. Lise, üniversite, usta şefler ve yöresel lezzetler kategorisinde düzenlenecek organizasyonda yarışmacılar, 3 gün boyunca farklı lezzetler ve şovlarla yeteneklerini gösterme imkânı bulacaklar.

Avokadolu lezzetler parmak ısırtacak

Yarışmacılar kendi düzen ve kategorilerine göre başvurularını Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği’ne yapmaya başladı. 3 gün boyunca devam edecek yarışmalarda Alanya avokadosundan yapılacak çeşitli salata ve mezeler de yarışacak. Şeflerin unutulmaz tabaklarının ve muhteşem lezzetlerine eşlik edecek olan Alanya avokadosu, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da yarışmanın gözdeleri arasında olacak.

Yöresel lezzetler de yarışmanın favorileri arasında

Alanya Belediyesi Mutfak Mirası Alanya Yöresel Yemekler Kategorisi ve Tüm Yörelerden Lezzetler Kategorisi olarak iki kategori daha bu sene de yöresel lezzetler bölümünde yerini alacak. Bu kategoride, Mutfak Mirası Alanya çatısı altında yöresel yemeklerin tanıtılması ve korunması hedefleniyor. Yöresel Lezzeteler Kategorisi’nin başvuruları ise Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından şahsen alınacak.

Erdoğmuş: “Türkiye’nin en prestijli 2. Gastronomi yarışması”

“Alanya Belediyesi & Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması”nın Türkiye’nin en prestijli 2. gastronomi yarışması olduğunu söyleyen Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş, “Yarışmaya yurt içi ve dışından yüzlerce elit aşçı katılacak. TV yemek programı yapımcıları, bloggerlar, gastronomi sektörü duayenleri ve basın mensupları bu yarışmaya büyük ilgi gösteriyor. Misafirlerimizi en iyi şekilde Alanya’da 3 gün boyunca ağırlayacağız. Alanya yemeklerinin yanında ağırlıklı olarak Alanya avokadosunun tanıtımına odaklanıyoruz. Yerli ve yabancı aşçılar hazırlayacakları yemeklerde avokadoyu kullanarak farkındalık oluşturacaklar. Alanya’nın sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığını, tatil için bölgemize gelen yerli ve yabancı misafirlerimizin, Alanya yöresel yemekleriyle de buluştuğunu vurgulayacağız” dedi.

Geçen yıl ki yarışmada 500 yarışmacı 80 jüri tarafından değerlendirilmişti

2017 yılında yapılan yarışmada 500 yarışmacı 80 jüri tarafından değerlendirilmişti. Uluslararası standartlara göre yapılan değerlendirmeler sonrası dereceye giren yarışmacılar madalyalarını ve kupalarını evlerine götürmüşlerdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -