Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Altınova’ya yeni yollar

Altınova’ya yeni yollar

Altınova’ya yeni yollar
14 Kasım 2017 - 12:58
banner

Kepez Belediyesi Altınova Mahallesi’ne 20-30 metre genişliğinde ara yollar açıyor.

Kepez Belediyesi, imar planlarını tamamlamasının ardından Altınova bölgesindeki çalışmalarda arttı. Yeni park, asfalt, kanalizasyon çalışmalarının devam ettiği bölgede, mevcut yolların bakım onarımı, yeniden asfalttı yapılırken, yeni imar yolları da açılıyor.

20-30 metre genişliğinde ara yollar

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kepez Belediyesi işbirliği ile bölgede daha önce 60 metre genişliğinde bir bulvar inşa edilmişti. Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, şimdi de mahalleleri bu bulvara bağlayacak olan ara yolları yapıyor. Fen İşleri ekipleri, Altınova Orta Mahalle’de 500 metre uzunluğunda, 20 metre genişliğinde ve uzunluğu 400 metre, genişliği 30 metre olan iki ara yolun açılmasına yönelik çalışmaları büyük oranda tamamladı. Açılan yeni yollarla birlikte Şelale Sokak ve Yunus Emre Caddesi de birbirine bağlandı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de Altınova’daki yol yapım çalışmalarını yerinde denetledi. Tütüncü, yapım çalışmasıyla ilgili Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır ve Fen İşleri Müdürü Ali Aslan’dan bilgi aldı.

Altınova güzel günlere yürüyor

Tütüncü, “Altınova’nın 30 yıldan fazla beklenen imar planlarını ve imar uygulamasını tamamladık. Tamamlayınca ana arterler açıldı. Altınova Bulvarı gibi çok büyük yol yapıldı. Şimdi de o bulvar ile mahalleleri birbirine bağlayacak olan ara yolları açıyoruz. 20-30 metre genişliğinde yollar inşa ediyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüzün şantiyelerinde görevli arkadaşlarımız burada iş makinelerimizle geniş yollar açıyorlar. Altınova’nın imar problemini çözerek bölgede imara uygun yapılaşmayı müsait hale getirdik. Şimdi de imarlı yolları açarak alt yapı çalışmalarının yapılmasının önünü açtık. Kanalizasyon, elektrik iletim hatlarının yer altına alınması gibi diğer alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra bölgeye daha çok yatırım gelecek. Belediyemizin ve diğer yatırımcı kurumların çalışmalarıyla Altınova nezih ve güzel bir semt oluyor. Yeni yol, asfalt ve alt yapı çalışmalarıyla bambaşka günlere yürüyen Altınova’ya yaptığımız hizmetlerin tamamı hayırlı olsun.”

Tütüncü, dolgu alt yapısının sağlamlaşmasından sonra açılan yolların asfaltını yapacaklarını kaydetti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co