Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

AMD Ryzen 3 İşlemciler Ve Ryzen Ailesi

AMD Ryzen 3 İşlemciler Ve Ryzen Ailesi
19 Temmuz 2017 - 11:21

AMD Ryzen 3 İşlemciler Ve Ryzen Ailesi

Dünyanın en büyük işlemci yapımcısı AMD, bugün itibariyle düzenlediği bir etkinlikte kurumsal sektöre hitap eden AMD Ryzen Pro ailesini tanıttı. Yoğun tempoda ki işler için optimize eden ve güvenlik konusunda fazlaca avantaj sunan işlemciler ailesi bununla birlikte Ryzen 3 işlemcisinin özelliklerini de duyurdu.

Ryzen 3 İşlemciler

En başta Ryzen 3 hakkında kısa bir bilgi verelim. En büyük işlemci markalarından AMD, en güçlü işlemcisinin Ryzen 7, ve orta seviye işlemcisinin ise Ryzen 5 adıyla birlikte kullanıcıların hizmetine sunmuştu. Ryzen 3 serisi ise İntel Core i3 işlemcisine rakip olarak piyasada yerini alacak. Yani giriş seviyesine yönelik olacaktır.

Ryzen Pro ailesi içinde yer alan Ryzen 3 İşlemciler, diğer Ryzen 5 ve 7 gibi modeller ile birlikte Pro olmayan modelleri ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olmasından dolayı Ryzen Pro 3 işlemcilerini de bu aileden saymak yanlış olmaz.

AMD’nin yayınladığı resmi dokümanda iki adet Ryzen 3 işlemci listede yer alıyor fakat bu listeye daha sonra eklemeler yapılacağı tahmin ediliyor. Şu an ise elimizde sadece Ryzen 3 1300 ve Ryzen 3 1200 modelleri var. Her iki işlemcide 65W TDP, 4 çekirdek ve 8 MB ön belleği bulunan farklı olarak Ryzen 3 1200 3.1 GHz gibi yüksek bir hızla çalışıyor.

Özellikle belirtmekte fayda olduğunu düşünüyorum Ryzen 3 ailesi SMT ve XFR özelliklerine sahip değildir fakat bütün Ryzen Pro modellerinde çarpan kilidi açık durumdadır.  Şimdilik Ryzen Pro ailesine ait kesinleşmiş veya tahmini bir fiyat bilinmiyor fakat 2017’nin yazında geleceğini ve fiyatının ise İntel Core i3 gibi olması büyük bir ihtimaldir.

AMD Ryzen Pro Nedir?

Yukarıda kısaca bahsettğimiz AMD Ryzen Pro ailesi teknik özellikler bakımından ve diğer işlemcilere göre ekstra özellikler sergilemiyor. Ama Ryzen 3 Pro ailesinde farklı olan işin destek ve kaput kısmında. AMD, Ryzen 3 Pro işlemcisini kurumsal müşterileri için tasarlayıp piyasaya sürecektir.

Güçlü, sade, kullanışlı olarak nitelendirebileceğimiz Ryzen 3 Pro ailesi, kendinden AES 128- bit şifreleme motoruna Windows 10 Enterprise güvenliğine destek sağlıyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat