Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya 42 dereceyi gördü, vatandaşlar ağaç gölgelerine sığındı

ANTALYA’DA TERMOMETRELER 42 DERECEYİ GÖSTERİNCE, CADDE VE SOKAKLAR BOŞALDI. DIŞARIDAKİ BAZI VATANDAŞLAR DA ÇAREYİ AĞAÇ GÖLGELERİ İLE ŞEMSİYE ALTLARINA SIĞINMAKTA BULDU.

Antalya 42 dereceyi gördü, vatandaşlar ağaç gölgelerine sığındı
04 Temmuz 2018 - 16:26

Antalya’da termometreler 42 dereceyi gösterince, cadde ve sokaklar boşaldı. Dışarıdaki bazı vatandaşlar da çareyi ağaç gölgeleri ile şemsiye altlarına sığınmakta buldu.

Dün meteorolojinin aşırı sıcak uyarısında bulunduğu turizmin başkenti Antalya, gece saatlerinde yüzde 98 nem oranını, gündüz ise 42 dereceyi gördü. Öğle saatlerinde kentin birçok cadde ve sokağı bomboş kalırken, dışarıda olan turist ve vatandaşlar, çareyi ağaç gölgelerine ve şemsiye altlarına sığınmakta buldu. Kentte saat 15.00’in ardından sıcaklık 38 dereceye kadar düşerken, nem oranı yüzde 23 olarak ölçüldü.

Mevsim normallerinin 7 derece üzerine gerçekleşen sıcaklıklara dışarıda yakalanan vatandaşlar, yürümekte zorlandıklarını ve gölge bölgeleri tercih ettiklerini söyledi. Bazı vatandaşlar da denize girebilmek için ilerleyen saatleri beklediklerini ifade etti.

Öte yandan meteoroloji verilene göre, kentte sıcak hava dalgasının cumartesi gününe kadar süreceği ve önümüzdeki hafta içi mevsim normallerine döneceği kaydedildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al