Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya biberiye ve kekik deniyor

ANTALYA’DA İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ MUSTAFA ÖZEN, “TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER İLE BOYA BİTKİLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ” KAPSAMINDA İLİMİZDE ADAÇAYI, KEKİK, LAVANTA, EKİNEZYA, BİBERİYE VE SALEP YETİŞTİRİCİLİĞİNE YÖNELİK OLARAK DEMONSTRASYON ÇALIŞMALARININ BAŞARI İLE DEVAM ETTİĞİNİ SÖYLEDİ.

Antalya biberiye ve kekik deniyor
26 Eylül 2018 - 14:36

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında İlimizde adaçayı, kekik, lavanta, ekinezya, biberiye ve salep yetiştiriciliğine yönelik olarak demonstrasyon çalışmalarının başarı ile devam ettiğini söyledi. Projenin amacının doğal ve biyolojik kaynakların korunması, tıbbi ve aromatik bitkilerin üretimlerinin artırılması, ürünlerin çeşitlendirilmesi, kalitenin iyileştirilmesi olduğu bildirildi.

Tıbbi ve aromatik bitkilerin üretimlerinin artırılması amacıyla Antalya’da yapılan çalışmaları anlatan İl Müdürü Özen ‘2018 yılında proje kapsamında Döşemealtı İlçesi Karaveliler Mahallesinde 2 dekar alanda biberiye yetiştiriciliği, Manavgat İlçesi Sırtköy Mahallesinde 4 dekar alanda kekik yetiştiriciliği demonstrasyonları kuruldu. İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü konu görevlisi teknik personeli tarafından arazi kontrolleri düzenli olarak devam ediyor’ Dedi.

Özen, bu proje ile tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği üretiminin yaygınlaştırılmasına ve piyasanın talep ettiği kalite ve standartta ürün elde edilmesine katkı sağlaması hedeflendiğini belirtti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

    takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat