Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya Bilim Üniversitesi’nde mezuniyet çoşkusu

Antalya Bilim Üniversitesi’nde mezuniyet çoşkusu
14 Haziran 2018 - 0:08

ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİ’NDE MEZUNİYET COŞKUSU YAŞANDI

 

Antalya Bilim Üniversitesi 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, büyük bir coşkuyla kutlandı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve ve Antalya Protokolü’nün katıldığı törende dördüncü sınıf öğrencileri mezuniyet sevincini hep birlikte yaşadı

Antalya Bilim Üniversitesi Konferans Salonu’nda 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni düzenlendi. Dört yıl boyunca büyük özveri göstererek eğitimlerini tamamlayan Antalya Bilim Üniversitesi öğrencileri diplomalarını büyük bir heyecanla akademisyenlerin ellerinden aldı. Törende mezun öğrencileri temsilen İşletme Bölümü’nü birincilikle tamamlayan Taylan Kılınç bir konuşma yaptı.

Dışleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katıldığı törende Çavuşoğlu, öğrencilik yıllarındaki anılarını paylaştı. Mezun olacak öğrencilere önerilerde bulunan Çavuşoğlu, “Sevgili veliler, hepiniz Antalya’mızda evlatlarınızı bizlere emanet ettiniz. Umarım bu güveninizi boşa çıkartmamışızdır. Bugün sizler için mutlu ve heyecanlı bir gün. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de onların yanında olacağınızdan şüphem yok. Mezun olmak her şeyin bittiği anlamına gelmez. Yeni bir hayata geçiyorsunuz. Bu süreçte zorluklarla karşılacaksınız, ciddi rekabet var. Okul bitti, ne olacak? İş bulma derdi, devlete girme rekabeti, özel sektörde ciddi bir rekabet var. Umarım sizler bu zorlu süreçte sağlam durursunuz ve hedeflerinize ulaşırsınız. Tekrar sizleri can-ı gönülden tebrik ediyor, bundan sonraki hayatınız da da başarılar diliyorum” dedi. Vizyon sahibi olmanın önemine değinen Çavuşoğlu, öğretim üyesi ve öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ardından, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek mezun öğrencilere ve ailelerine seslendi. Prof. Dr. İsmail Yüksek “Sevgili öğrencilerimiz, bugün sizleri, mezun ederek üniversitenizden yeni yaşamlarınıza uğurlamanın coşkusunu, heyecanını ve telaşını bir arada yaşıyoruz. Bu üniversitede 70 farklı ülke ve kültürden öğrenci arkadaşlarınız, 10 farklı ülkeden hocalarınız oldu. Bu kültür zenginliğini, edindiğiniz dostlukları koruyun ve kıymetini bilin” dedi.

Görünmez olan imza anne ve babalarımızındır’

Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek öğrenciler kadar anne ve babalar için de şunları kaydetti: “Bugün burada evlatlarınızın doğumundan, ilk sözcüklerinden, ilk yürüyüşlerinden, ilkokula gidişlerinden, ortaokula, liseye gidişlerinden, üniversiteye gidişlerinden hatta evlenmelerinden bile çok daha anlamlı bir heyecanı yaşıyorsunuz. Dört sene önce bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınızı size teslim etme zamanı geldi. Öğrencilerimizin alacağı diplomanın altında dekanlarının ve rektör olarak benim imzam olacak. Ancak, bu diplomalarda anne ve babalara ait görünmez bir imza daha var. Anne ve babaların çocukları için akıttıkları alın teri ve gözyaşları, bu imzanın mürekkebi olacak. Bu diplomaların gerçek sahipleri olan fedakâr olan sizlersiniz” dedi.  Mezuniyet töreni Prof. Dr. İsmail Yüksek’in konuşmasının ardından Antalya Protokolü bölümlerini derece ile bitiren öğrenciler plaketlerini takdim etti. Üniversitenin bahçesinde büyük bir coşku ile keplerini atan öğrenciler ve aileleri ardından hep birlikte iftar yaptı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr