Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya Büyükşehir Belediyesi evsizlere sahip çıktı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOKAKTA YAŞAYAN EVSİZ VATANDAŞLAR İÇİN KARAALİOĞLU PARKI İÇİNDE BULUNAN BELEDİYENİN ESKİ HİZMET BİRİMLERİNİ BARINMA ALANINA DÖNÜŞTÜRDÜ. DÜN GECE SOKAKLARDAN ALINAN 75 EVSİZ, BURARA MİSAFİR EDİLİP KİŞİSEL BAKIMLARI DA YAPILDI.

Antalya Büyükşehir Belediyesi evsizlere sahip çıktı
20 Ocak 2018 - 12:56

Antalya Büyükşehir Belediyesi sokakta yaşayan evsiz vatandaşlar için Karaalioğlu Parkı içinde bulunan belediyenin eski hizmet birimlerini barınma alanına dönüştürdü. Dün gece sokaklardan alınan 75 evsiz, burada misafir edilip isteyenlerin kişisel bakımları da yapıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi dondurucu soğukta sokakta kalan evsiz vatandaşlara kucak açtı. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesinin Karaalioğlu Parkı içinde bulunan eski hizmet birimlerini sıcak birer yuvaya dönüştürdü. Sokaklardan alınan vatandaşlar buraya yerleştirildi. Evsizler için tahsis edilen 15 odada toplam 75 vatandaş önce sıcak yemeklerini yedi, çaylarını içti ardından dinlenmek üzere odalarına çekildi. İsteyen vatandaşlar hamama götürülerek kişisel bakımları yapıldı. Büyükşehir Belediyesi havalar ısınana kadar evsiz vatandaşları misafir edecek.

İşsiz kaldığı için sokaklarda yaşadığını söyleyen Aksaraylı inşaat işçisi Rahim Turgut, “İş bulamadığım için 5 aydır sokakta kalıyorum. Bugün bizi buraya yönlendirdiler. İnşallah en kısa sürede de iş bulup çalışmak istiyorum. Dışarısı çok soğuk, burası çok güzel. Devletimizden, belediyemizden Allah razı olsun” dedi.

Maddi imkansızlıklar sebebiyle 3 aydır sokakta yaşadığını anlatan 56 yaşındaki Ömer Şimşek ise “Çok üşüyorduk dışarıda. Belediye başkanımız bize yer verdi. Yemeğimizi yedik, çayımız elimizde, yataklarımız döşenmiş. Kendi evimizde gibi hissediyoruz şimdi. Yarın hamama gideceğiz, elbiselerimizi de veriyorlar daha ne isteriz” ifadelerini kaydetti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr