Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya çocuklar için düğmeye bastı

ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU, ÇOCUKLARI RİSK ALANLARINDAN UZAK TUTARAK, SUÇA SÜRÜKLENMELERİNİ, İSTİSMARLARINI VE HERHANGİ BİR SUÇUN MAĞDURU OLMASINI ENGELLEYİCİ ÖNLEMLER ALACAKLARINI SÖYLEDİ.

Antalya çocuklar için düğmeye bastı
26 Eylül 2018 - 15:36

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, çocukları risk alanlarından uzak tutarak, suça sürüklenmelerini, istismarlarını ve herhangi bir suçun mağduru olmasını engelleyici önlemler alacaklarını söyledi.

Vali Münir Karaloğlu Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde düzenlenen Çocuk Koruma Hizmetinde İl Koordinasyon Toplantısına katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Karaloğlu, kurulun Çocuk Koruma Kanunu kapsamında kurulduğunu belirtti. Kurulun görevinin çocukların suça sürüklenmeden, suç mağduru ve istismar olmadan önce önleyici tedbirler almak olduğunu belirten Vali Münir Karaloğlu, “Risk analizi yaparak çocukların korunmasına yönelik tedbirleri almak istiyoruz. Bununla ilgili yapılanları gözden geçirerek ve birimler arasında koordinasyonu gerektirerek konuları teker teker tartışacağız. İl düzeyinde kararlar alacağız.” dedi.

Hedeflerinin, çocuklara daha huzurlu ve daha mutlu olacakları bir hayat sunmak olduğunu aktaran Vali Münir Karaloğlu, onları risk alanlarından uzak tutarak suça sürüklenmelerini, istismarlarını ve herhangi bir suçun mağduru olmasını engelleyecek önlemler alacaklarını şu cümleyle ifade etti; “Yangın çıktıktan sonra yangını söndürmek değil, yangının çıkmasını engel olmak amacındayız”

Vali Münir Karaloğlu’nun konuşmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri çocuk koruma hizmeti amacıyla belirledikleri sorunları ve çözüm planlarını anlattı.

Toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan, İl Emniyet Müdür Mehmet Murat Ulucan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, yerel yöneticiler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri de katıldı

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al