Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya DOB “Türküyem”i sahneliyor

ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ (ANTALYA DOB) “TÜRKÜYEM” MÜZİKALİNİ SAHNELEYECEK.

Antalya DOB “Türküyem”i sahneliyor
28 Eylül 2018 - 12:10
banner

Antalya Devlet Opera ve Balesi (Antalya DOB) “Türküyem” müzikalini sahneleyecek.

Antalya DOB, Erdal Tuğcular’ın türkü düzenlemelerini ve kompozisyonunu yaptığı, Fatih Şanal’ın librettosunu yazdığı ve sahneye koyduğu “Türküyem” müzikali 9 Ekim Salı akşamı Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahneleyecek. Hakan Kalkan’ın yönettiği eserin koreografisini Nurdan Sinkil, dekor ve kostüm tasarımını Gürcan Kubilay ve ışık tasarımını Mustafa Eski hazırlandı.

Soprano Serap Demirhan Işık ve Sinem Ulusoy, mezzo-soprano Gülçin Gültekin, tenor Burak Pektaş, bariton Erdi Can Aybaş ve bas Alaaddin Ataseven’in solist olarak sahne alacağı eserde türkülere eşlik eden metinler günümüz coğrafyasının kültürüne, sosyal ortamına, değerlerine tanıklık ederken dinleyenleri de türküler üzerinden yeniden düşünmeye davet ediyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -