Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı 9’uncu kez kapılarını açtı

KONYAALTI BELEDİYESİ TARAFINDAN ‘OKUYAN ŞEHİR ANTALYAM’ SLOGANIYLA DÜZENLENEN ANTALYA KONYAALTI KİTAP FUARI 9’UNCU KEZ KAPILARINI AÇTI. NAZIM HİKMET KONGRE MERKEZİ’NDE AÇILAN FUARA KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK, ANTALYA VALİ YARDIMCISI NURETTİN ATEŞ, MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, KURUM MÜDÜRLERİ VE ÇOK SAYIDA KİTAPSEVER KATILDI.

Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı 9’uncu kez kapılarını açtı
20 Ekim 2018 - 16:34

Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde 9’uncu kez kapılarını açtı. 62 stant, 250 yayın evi ve 150 yazar ve bilim insanının katılımıyla gerçekleştirilen fuarın açılışına kitapseverlerin ilgisi yoğun oldu.

Konyaaltı Belediyesi tarafından ‘Okuyan şehir Antalyam’ sloganıyla düzenlenen Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı 9’uncu kez kapılarını açtı. Nazım Hikmet Kongre Merkezi’nde Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ev sahipliğinde açılan fuara Antalya milletvekili Cavit Arı, Vali yardımcısı Nurettin Ateş, Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul , kurum müdürleri ve çok sayıda kitapsever katıldı.

“İlk 22 bin ziyaretçiyle başladık”

25 yıldır Antalya ve Konyaaltı için çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, siyasi kavgalara girmeden kent için güzel hizmetler yaptıklarına dikkat çekti. 4 dönem üst üste 19 ilçeden en yüksek oyla vatandaşların kendilerini kabul ettiğini bildiren Böcek, “Çalmadan çaldırmadan bu işleri yaptık. Bu teşekkürlerden en fazlasını kitap fuarımızdan aldık. Çadırlarda ‘okumak lazım’ sloganıyla başladık. İlk 22 bin ziyaretçiyle başladık, geçen yıl çok sayıda ziyaretçi ile kapattık. Tüm kurumların müdürlerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Okurların ilgisi mutlu etti

Okurların ilgisinin her zaman mutlu ettiğini kaydeden Böcek “Bu sayı 303 binin üzerine olacaktır. Bu kültür şölenine gelenlere teşekkür ediyorum. Çocukluğumuzdan bugüne kadar 25 yıl siyasetteki haksızlıkları ve güzellikleri konu alan ‘Ben Bu Şehre Aşığım’ kitabının imzasını da yapacağız. Kitabımın telif haklarını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne veriyorum” diye konuştu.

“Bugün kitaba ulaşmak artık zor değil”

Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş ise kitapların insanlık tarihinin en önemli hazinelerinden biri olduğunun altını çizerek, kitap okumaya ayrılan sürenin çok sınırlı olduğunu söyledi. Kitap okuyan bireylerin kendilerini daha iyi ifade ettiğini vurgulayan Ateş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün kitaba ulaşmak artık zor değil. İnternet ve kitapçılardan her türlü kitabı temin etmek mümkün. Bu tür kitap fuarları sayesinde yazarlarla buluşmak da mümkün. Bugün birçok okulda kütüphaneler mevcut. Her şehrimizde binlerce kitabın yer aldığı halk kütüphaneler de bulunmaktadır. Kitap okuyan insan hayatında bakış açısının değiştiğini, zihninde anlamlı bir dünyanın oluştuğunu zamanla görecektir”. Konuşmaların ardından Başkan Böcek ve beraberindekiler açılış kurdelesini kesti. Stantlar gezildikten sonra ise Böcek, ‘Ben Bu Şehre Aşığım’ kitabının imzasını gerçekleştirdi.

150 yazar ve bilamadamı sevenleriyle buluşacak

Kitap Fuarı kapsamında aralarında İlber Ortaylı, Yılmaz Özdil, Hanefi Avcı, Sinan Meydan, Zafer Algöz, Kahraman Tazeoğlu, Levent Gültekin, Aşkım Kapışmak, Ayşe Kulin, Barış Doster, Banu Avar, Engin Alan, Barış Yarkadaş, Mustafa Balbay ve Ali Türkşen gibi 150 yazar ve bilim adamı imza günleri ve söyleşilerle sevenleriyle buluşacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al