Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya polisinden işitme engelli öğrencilere fotoğrafçılık eğitimi

ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ, ÇOGEP PROJESİ KAPSAMINDA İŞİTME ENGELLİ ÖĞRENCİLER İÇİN FOTOĞRAF KURSU DÜZENLEDİ.

Antalya polisinden işitme engelli öğrencilere fotoğrafçılık eğitimi
21 Kasım 2018 - 9:32

Antalya’da Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) projesi kapsamında işitme engelli öğrenciler için fotoğrafçılık kursu düzenledi.

Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nün ÇOGEP Projesi kapsamında, eğitici faaliyetlerin sürdürüldüğüne dikkat çekildi. Vatandaşları bilinçlendirme, suçu önleme, yardıma muhtaç olanlara yardım etme, çocuk ve gençleri suçtan koruma, özel bireyleri topluma kazandırmanın hedeflendiği proje çerçevesinde, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’ne bağlı polisler, Kepez İşitme Engelliler Ortaokulu’nda anlamlı bir kursa imza attı.

“Makineye ilk kez dokundular”

Öğrencilere fotoğraf eğitmeni Ümit Erdem tarafından, fotoğrafçılığın teknik konuları ve çekim esnasında neler yapılması gerektiği anlatılarak uygulamalı eğitim verildi. Kamile Öztoprak ise anlatılanları öğrencilere işaret diliyle aktardı. Öğrenciler okul bahçesinde fotoğraf makinesini inceleyip, birbirlerinin fotoğrafını çekti.İlk kez fotoğraf makinesinin deklanşörüne basan öğrenciler büyük heyecan yaşadı.

İşitme engellilerin fiziki olarak yapabilecekleri işlere bir ruh ve estetik kazandırabilmek amacıyla fotoğrafçılığın önemli olduğu belirtilerek,edinilen bilgilerin hem hobi hem de yeni bir hayat kaynağı olabileceği kaydedildi.

İşitme engelli öğrencilerin de başarılı fotoğrafçılar olabileceğine dikkat çekildi.

Eğitim sonunda öğrenciler Antalya’nın fotoğrafladıkları ören yerlerini bir sergide buluşturacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al