Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya Saat

Antalya Saat
17 Kasım 2017 - 16:52

Güzel Antalyamızın Saat Ekonomisi Bu Sitede

Türkiye’nin önemli şehirlerinden olmakla birlikte güneyde bölümde yer alan Antalya Akdeniz Bölgesi’nde bulunmaktadır. Ekonomik anlamda gelişmiş olmanın dışında modern mimari eserleriyle dikkatleri çeken şehrin birincil faaliyetleri ise turizm özelindedir. Nüfus anlamında beşinci sırada olmakla birlikte yüz ölçüm bakımından da önemli bir paya sahip olan Antalya, erkek ya da bayan saat kullanımı açısından da gelişmişlik düzeyi yüksektir. Tarihi anlamında değerlendirme yapılması gerekirse Lidyalılara kadar gidilebilmesi de söz konusudur. Karain ve Beldibi gibi mağaralarda yapılan kazı çalışmalarında Paleolitik döneme ait birçok önemli bulgunun da elde edildiği görülmektedir. Buna karşın günümüzde yerli turistten çok daha yüksek oranda yabancı turisttin ziyaret ettiği bir şehir olmanın verdiği avantajları değerlendirmektedir.

Çeşitlilik açısından değerlerine bağlı kalmakla birlikte dört bir yandan gelen yabancı turist sayısı, yaz aylarında çok daha yüksek oranlara ulaşmaktadır. Doğa ile iç içe tatil yapma imkânı elde etmek isteyen kişiler için eşsiz manzaralar ve harika bölgeler yer alırken kaliteli hizmet sunan otellerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Üst düzey olması bakımından her anlamda yeterli olan otellerde konaklama imkanlarının yanında eğlence merkezleri, lüks restoranlar, alışveriş merkezleri de yer almaktadır. Özellikle Swatch gibi birçok farklı tasarımlı modellere sahip markaların yer aldığı mağaza sayısı da her geçen gün artmaktadır. Daha çok aksesuar olarak kullanımı görülen bayan saat modellerinde de yabancı turistlerin ilk tercihi olmaktadır. Akdeniz iklimi görülen şehrin yatırımların dışında ticaretinde hareketli olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Hemen hemen her ilçenin bu anlamda giderek geliştiği görülürken eğlence açısından da yaz ayları unutulmaz hatırların yaşanabileceği mekanlara ev sahipliği yapmaktadır.

Toros Salatası başta olmak üzere birbirinden lezzetli yemeklerin bulunması da Antalya Mutfağının ortaya çıkmasında söz sahibidir. Zerde, Taratorlu Piyaz turistler tarafından en çok tercih edilen ürünler olurken turunçgiller de bir hayli bilinmektedir. Çok daha kullanışlı ve işlevsel olması gerekli olan erkek saatleri ise şehrin birçok yerinde satılabildiği gibi aynı zamanda bakımları da yaptırılabilmektedir. Tarihi öneme sahip kültürel yapılarıyla da zengin bir şehir olmanın avantajlarını sunan Antalya, gezilecek birçok yere sahiptir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat