Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya Tabip Odası’ndan TTB açıklaması

ANTALYA TABİP ODASI BAŞKANI ADNAN İŞ, TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ’NİN(TBB) GÖRÜŞLERİNE KATILMADIKLARINI BELİRTEREK, TTB’NİN 11 YÖNETİCİSİNE GÖZALTI KARARI VERİLMESİYLE İLGİLİ OLARAK,”ÇOK HASSAS BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ, HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE İNANIYORUZ. HER ZAMAN ORDUMUZUN ARKASINDAYIZ” DEDİ.

Antalya Tabip Odası’ndan TTB açıklaması
30 Ocak 2018 - 16:58

Antalya Tabip Odası Başkanı Adnan İş, Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) görüşlerine katılmadıklarını belirterek, “Çok hassas bir süreçten geçiyoruz, hukukun üstünlüğüne inanıyoruz. Her zaman ordumuzun arkasındayız” dedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk Tabipleri Birliği (TTB) yetkilileri hakkında Afrin Harekatıyla ilgili yapılan açıklama nedeniyle gözaltı kararı verdi. Antalya Tabip Odası olarak TTB’nin açıkladığı görüşlere katılmadıklarının altını çizen İş, “Bizim odamızla ilgili herhangi bir soruşturma ya da inceleme yok. Bildiriye karşı olsak da, insanların düşüncelerini açıkladı diye gözaltına alınmasını endişeyle izliyoruz. Hukukun ve demokrasinin işlemesine güveniyoruz. Hukukun üstünlüğüne inanıyoruz. Her ne kadar o fikirlere katılmasak da yaşananları izliyoruz, hukuka güveniyoruz” diye konuştu.

Çok hassas süreçten geçildiğini kaydeden Adnan İş, “TSK’nın Zeytin Dalı Harekatı’na katılan ordumuzun oda olarak her zaman yanındayız, arkasındayız” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - Kayseri Web tasarım - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr -ikinci el telefon -

ikinci el telefon - takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - instagram takipçi satın al