Antalya tanıtımı için protokol

ANTALYA TANITIM VAKFI (ATAV) KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİYLE HAYATA GEÇECEK ‘ANTİK ÇAĞ KADIN SAÇ MODELLERİ SERGİSİ’ PROJESİ İÇİN START VERİLDİ. PROJE KAPSAMINDA ATAV BAŞKANI YELİZ GÜL EGE, AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. MUSTAFA ÜNAL’I ZİYARET ETTİ

Antalya tanıtımı için protokol

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) koordinatörlüğünde, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçecek ’Antik Çağ Kadın Saç Modelleri Sergisi’ projesi için start verildi. Antalya Tanıtım Vakfı çatısı altında yer alan Antalya Kadın Müzesi Projesi için önümüzdeki günlerde protokol imzalanacak.

ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’ı ziyaret etti. Gül Ege, ziyaretinde Antik Çağ Kadın Saç Modelleri Sergisi projesi hakkında Prof. Dr. Mustafa Ünal’a bilgi sundu. Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Havva İşkan Işık’ın Antalya bölgesinde antik çağda yaşamış güçlü kadınları anlatan makalesinden esinlendiklerini aktaran Başkan Gül Ege, projenin bilim danışmanının Prof. Dr. Havva İşkan Işık, küratörünün ise Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Ebru Nalan Sülün olduğunu dile getirdi.

Proje dünyada ilk

Başkan Gül Ege, “Antik Çağ Kadın Saç Modelleri Sergisi projesi dünyada bir ilk. Bu ilki Antalya Arkeoloji Müzesi ve Side Müzesi’ndeki Antalya’dan çıkmış kadın heykel başlarını gerçek saçlarla modelleyerek, yurtiçinde ve yurtdışında sergileyerek anlatmayı amaçlıyoruz. Bu sayede kentin zenginliğini ortaya koyacağız. Projeye Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun destekleriyle Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı hibe desteği veriyor. Projemizin büstlerini poliüretan maddesi ile heykeltıraşlar Hüseyin İnci ve Hakan Aktan yapıyor. Saç modellerini ise saç artisti Mustafa Demirbağ büstlere uygulayacak. Heykeltıraşlarımız çalışmalara başladı” diye konuştu.

Prof. Dr. Mustafa Ünal ve Başkan Gül Ege, önümüzdeki günlerde projenin protokolünün imza törenini basın toplantısıyla duyurma kararı aldı.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.