Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da 2018 istihdam hedefi en az 200 bin

VALİ KARALOĞLU, TOPLANTIYA KATILAN ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL İLE BİRLİKTE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM’IN ELİNDEN ALDIĞI İSTİHDAM ÖDÜLÜNÜ, ANTALYALI İŞADAMLARI ADINA ATSO BAŞKANI DAVUT ÇETİN’E TAKDİM ETTİ.

Antalya’da 2018 istihdam hedefi en az 200 bin
23 Ocak 2018 - 16:33

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, milli istihdam seferberliği çalışmaları kapsamında en çok istihdam sağlayan şehirler arasında 2’nci olarak ödüle layık görülen Antalya’nın ödülünü, şehrin işadamlarına verdi. Teslim töreninde konuşan Vali Karaloğlu, seferberliğin bu yıl da devam ettiğini belirterek, 2018 hedefinin henüz belirlenmediğini ancak en az 200 bin üzerinde gerçekleşmesi gerektiğini kaydetti.

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde 2017 Aralık ayında düzenlenen Milli İstihdam Seferberliği Ödül Töreninde, Türkiye genelinde istihdamı en fazla arttıran şehirlerarasına girerek İstanbul’un ardından ikinci seçilen Antalya’nın ödülünü, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın elinden aldı. Vali Münir Karaloğlu, bugün ödülde büyük emeği geçen Antalyalı iş adamlarını unutmayarak, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) Milli İstihdam Seferberliği Değerlendirme Toplantısı düzenledi. Vali Karaloğlu, toplantıya katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın elinden aldığı istihdam ödülünü, Antalyalı işadamları adına ATSO Başkanı Davut Çetin’e takdim etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 81 ildeki seferberlik talimatına uyduklarını belirten Vali Karaloğlu, daha önce 150 bin olan istihdam rakamını 183 bine çıkararak ödüle layık görüldüklerini söyledi.

“İstihdam için yeni teşvikler yolda”

2018 yılında devletin verdiği teşviklerle daha da güçlenerek rakamı yükseltmeyi hedeflediklerini açıklayan Karaloğlu, 2018 istihdam hedefinin henüz belirlenmediğini ancak en az 200 bin üzerinde gerçekleşmesi gerektiğini kaydetti. 2018 istihdam planlamasının henüz tamamen gerçekleşmediğini de aktaran Karaloğlu, SGK primlerinde 900 liralık desteğin gerçekleşeceğini söyledi. Kadın, genç, engelli istihdamı, Ar-Ge çalışmaları, bilişim ve imalat sanayinde ek istihdam sağlayanlara teşvikler olacağını müjdeleyen Karaloğlu, “2018 için 200 bin iyi bir rakam ve bunu sağlarız gibi geliyor. Antalya’nın geleceği parlak, bu ülkeye katkı koymaya devam edecek” dedi.

Karaloğlu, Antalya’dan en çok turizm sektöründe istihdam olduğunu, onu sırasıyla perakende, inşaat, gıda ve toptan ticaret sektörünün takip ettiğini sözlerine ekledi.

“Nüfusa oranla istihdamda birinciyiz”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de başarıda belediyenin de büyük katkısı olduğuna dikkat çekti. Belediyeye başvuran vatandaşları belediye ve özel sektörde değerlendirdiklerini anlatan Türel, başarının ödülle taçlandırılmasıyla Antalya iş dünyasının istihdama verdiği önemin ortaya çıktığını söyledi. Antalya’nın her ne kadar ikinci seçilse de fiilen birinci olduğunu belirten Türel, “Nüfus ortalamasıyla Antalya’nın istihdam sağlaması açısından Türkiye birincisi olduğu açıktır. Bu başarı ödüllendirilmiştir ve ortaya çıkan tabloda iş dünyasının bu meseleye nasıl sahip çıktığının göstergesi. Bu noktada sayın valimiz, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütlerinin farkındalığı ortaya çıkarmak adına önemli gayretleri olmuştur” dedi.

“İşsizlik yüzde 7’ye düşene kadar istihdama devam”

ATSO Başkanı Davut Çetin ise, işsizlik oranını yüzde 7’lere düşürene kadar istihdamla ilgili çalışma yapılması gerektiğini söyledi. “Sosyal olarak istihdam alanında çalışmak zorundayız” diyen Çetin, “Antalya olarak istihdam seferberliği için hazırız, tekrar çalışmak için bütün kurumlarımız STK’larımızla birlikte tekrar çalışmak için hazırız” ifadelerini kaydetti.

Konuşmaların ardından ise Vali Karaloğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, işadamları adına Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıdırım’dan aldığı ödülü, ATSO Başkanı Davut Çetin’e takdim etti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - Kayseri Web tasarım - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr -ikinci el telefon -

    ikinci el telefon - takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - instagram takipçi satın al