Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Antalya’da 23 Nisan etkinlikleri meydanlara sığmadı

ANTALYA VALİLİĞİ, ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR. ETKİNLİKTE ÇOCUKLAR VE AİLELERİ DOYASIYA EĞLENCENİN TADINI ÇIKARIYOR.

Antalya’da 23 Nisan etkinlikleri meydanlara sığmadı
23 Nisan 2018 - 12:42
banner

Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde çocuklar ve aileleri doyasıya eğlencenin tadını çıkardı.

Antalya’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 98. Yılı etkinlikleri sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından Karaalioğlu Parkı’nda düzenlenen etkinliklerle devam etti. Parkta düzenlenen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra günün anlam ve önemine binaen Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan bir konuşma gerçekleştirdi.

Arslan, “23 Nisan bir milletin bağımsızlık sevdasının bir çatı altında toplanmış halidir. 23 Nisan Türkiye’nin birlik ve beraberlik sesi, tarihin çocuklarımıza emanetidir. 19 Mayıs 1919’da başlayan Kurtuluş mücadelesiyle ülkemiz her yaştan ferdiyle düşmana karşı durmuş ve bu uğurda binlerce şehit vererek bağımsızlık mücadelesini kazanmıştır. Bu mücadelede devam ederken, Atatürk 23 Nisan 1920’de TBMM açarak cumhuriyet yolunda ilk adımı atmış ve böylece milletine ne kadar güvendiğini bir kez daha kanıtlamıştır. Savaşlarla mücadelenin harmanlandığı, çocuklarımıza sevgi ile destek duyduğu günümüz dünyasında bayramlar özellikle çocuklarla anlam bulan 23 Nisanların kıymeti daha büyüktür. İçinde bulunduğumuz coğrafyada güç ve güven veren ülkemizin varlığıysa dünya barışı için çok önemlidir. Bu sorumlulukla milli irademiz, güvenliğimiz insanlık için özellikle çocuklar için üzerimize düşeni yapmak için gönüllüyüz. 15 Temmuzda demokrasiye karşı yürütülen haksız mücadelenin inanç ve azimle üstesinden gelen, Afrin’de bir sivilin burnunu kanatmadan, hiçbir çocuğun yüreğini yakmadan Zeytin Dalı Operasyonu ile dünyaya örnek olan bu yüce milletin çocukları, biz inanıyoruz ki Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara olan güvenin sembolü dünyada ilk ve tek armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı umutlarımızı yeşertmeye, barışı yurttan dünyaya yaymaya devam edecektir” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Arslan’ın konuşmasının ardından etkinlikler tüm hızıyla devam etti. Etkinlikte, çocukların sergilediği şiir dinletisi, özel çocukların dans gösterisi, Ukrayna Şafak Grubu’nun dans gösterisi de oldu. Etkinlikte çocuklarını izlemeye gelen aileler telefonlarıyla bu anları ölümsüzleştirdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, MHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Ünal da katıldı. Etkinlikler gün boyu Karaalioğlu Parkı’nda devam edecek.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co