Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

7 ülkenin vatandaşlarından Rusya-Ukrayna krizine karşı “Barış Yürüyüşü”

Rusya ile Ukrayna arasında 2004’teki batı yanlısı turuncu devrim başlayıp 2014’de Kırım’ın Rusya Federasyonu’na bağlanmasıyla tırmanan gerilimin sona ermesini isteyen 7 ülkeden 45 kişi, Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan 2365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı zirvesine “Dostluk ve barış yürüyüşü” düzenledi.

7 ülkenin vatandaşlarından Rusya-Ukrayna krizine karşı “Barış Yürüyüşü”
10 Eylül 2017 - 18:30

Rusya ile Ukrayna arasında 2004’teki batı yanlısı “Turuncu Devrim” ile başlayıp, 2014’de Kırım’ın Rusya Federasyonu’na bağlanmasıyla tırmanan gerilimin sona ermesini isteyen 7 ülkeden 45 kişi, Antalya’nın Kemer ilçesinde 2365 rakımlı Tahtalı Dağı’nda “Dostluk ve Barış Yürüyüşü” düzenledi.

Rusya ile Ukrayna arasında devam eden gerilimin sona ermesini isteyen 7 ülkeden 45 kişi, 2365 rakımlı Tahtalı Dağı’nda “Dostluk ve Barış Yürüyüşü” düzenledi. Rusya Dostluk ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Marina Srokina, otel işletmeleri, tur operatörü yetkilisi ve çalışanları ile turistlerden oluşan Rusya Federasyonu, Ukrayna, Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Bulgaristan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 45 kişi yürüyüş için Kemer ilçesine bağlı Beycik Mahallesi’ne giderek, Tahtalı Dağı eteklerinden yürüyüşe başladı. Yürüyüş öncesi açıklama yapan katılımcılar, Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimin aynı iş yerinde çalışan Ukrayna ve Rusya vatandaşlarını bile mutsuz ettiğini belirterek, yürüyüşle seslerini ülkelerin politikacılarına duyurmak istediklerini ifade ettiler.

Gerilimin kimseye yarar sağlamadığını belirten Ukraynalı tur rehberi Olga Borodova, “Bizin giriştiğimiz yürüyüş zorlu. Biz nasıl bunu aşıyorsak, ülkelerimiz arasındaki zorlu süreçler aşılabilir. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün ’Yurtta sulh, dünyada sulh’ sözünden güç alarak bu yürüyüşü hazırladık” diye konuştu.

11 kilometre katederek 6 saatte 2365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı zirvesine ulaşan katılımcılar, ellerinde Rusya, Ukrayna ve Türkiye bayraklarıyla Rusça ve Türkçe olarak “Yurtta sulh, dünyada sulh” sloganları attı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al