Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da bayramda sıcaklık 40 derece olacak

METEOROLOJİ ANTALYA BÖLGE MÜDÜR YARDIMCISI ÖMER FARUK KAYA, SON YAPILAN ANALİZLERE GÖRE ANTALYA’DA HAVANIN AÇIK VE AZ BULUTLU GEÇECEĞİNİ SÖYLEDİ.

Antalya’da bayramda sıcaklık 40 derece olacak
21 Haziran 2017 - 13:28

Türkiye’nin gözde Turizm kenti Antalya her sezon olduğu gibi bu yılda yaz sezonun da aşırı sıcaklara şahit olucak.

Antalya’da Ramazan Bayramı boyunca güneşli ve sıcak hava olacağı bildirildi.Antalya’da 40 dereceye kadar sıcakların olabileceği konusunda Meteoroloji vatandaşları uyardı.

Ramazan ayında havanın mevsim normallerinin altında geçmesine karşı,Ramazan Bayramında hava sıcaklığı bir hayli artacak.
Mayıs ve haziran ayını genellikle bulutlu bir havada geçiren Antalya’da perşembe gününden itibaren sıcaklıklar etkisini göstermeye başlayacak. Yarın en yüksek sıcaklığın 37 derece ölçüleceği kentte, bayramda ise sıcaklığın 40 dereceyi bulması bekleniyor.

Meteoroloji Antalya Bölge Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Kaya, son yapılan analizlere göre Antalya’da havanın açık ve az bulutlu geçeceğini söyledi.

“40 dereceyi bulacak”

Ramazan Bayramında hava sıcaklığının yüksek olacağını kaydeden Kaya, “Sıcaklıklar yarından itibaren yükselmeye başlayacak. Perşembe günü sıcaklık 37 dereceyi bulacak. Diğer günlerde sıcaklık artacak 40 derecelere ulaşacak. Serik ve Manavgat ilçesinde 41 derecelik sıcaklık bekliyoruz. İç kesimler İbradı, Elmalı, Korkuteli ilçelerimizde en yüksek sıcaklık 35 derece olacak” dedi.

Bayramda Antalya’da hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini vurgulayan Kaya, “Güneşin dik geldiği saatlerde vatandaşlarımızı sokakta bulunmamalı, sokağa çıkanlar ise beyaz ince kıyafetleri tercih etmelidir. Kronik hastalığı olan vatandaşlarımız güneş çarpmasına karşı dikkatli olmalılar” diye konuştu.

Burdur ve Isparta’da da bayramda havanın açık ve az bulutlu geçeceğinin beklendiğini dile getiren Kaya, gece en düşük sıcaklığın 16, gündüz en yüksek sıcaklığın ise 34 dereceye kadar çıkmasını beklediklerini söyledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al