Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Antalya’da çift başlı doğan buzağı görenleri hayrete düşürdü

ANTALYA’DA BİR İNEK, ÇİFT BAŞLI BUZAĞI DOĞURDU. 10 YILDIR HAYVANCILIKLA UĞRAŞAN İNEĞİN BESİCİSİ FATMA ÖNCEL, “YILLARDIR BU İŞİ YAPIYORUM, İLK DEFA BAŞIMA BÖYLE BİR ŞEY GELİYOR. ALLAH’IN İŞİ” DEDİ.

Antalya’da çift başlı doğan buzağı görenleri hayrete düşürdü
06 Mayıs 2018 - 12:08
banner

Antalya’da bir inek, çift başlı buzağı doğurdu. 10 yıldır hayvancılıkla uğraşan besicisi Fatma Öncel, “Yıllardır bu işi yapıyorum, ilk defa başıma böyle bir şey geliyor. Allah’ın işi” dedi.

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde hayvancılıkla uğraşan 38 yaşındaki 3 çocuk annesi Fatma Öncel, her sabah olduğu gibi hayvanlarına yem vermek için çiftliğine geldi. Yüzlerce hayvanından gebe ineğinin doğum vaktinin gelmesi üzerine rahmini inceleyen Öncel, ineğin karnında gariplik fark etti ve veteriner hekime haber verdi. Oldukça zor gerçekleşen doğum sonrası, çift başlı bir buzağı gören Öncel, neye uğradığını şaşırdı. Ölü olarak doğan buzağıyı bir kenara koyan Öncel, daha sonra anne ineğin acı çekmemesi için veteriner hekime ağrı kesici ilaçlar vurdurttu.

“İlk defa başıma böyle bir şey geliyor”

Daha önce birçok ineğin doğumunu gerçekleştirdiğini ifade eden Öncel, “Kendim baktığımda, hayvanın suyu gelmiş ancak rahimde buzağı yoktu. Normalde ben kendim doğum yaptırıyorum ancak bu beni aştığı için veteriner çağırdım. Hayvanın anormal olduğu belliydi. Veterinerle beraber doğum yaptırdık. Buzağı gelmedi. En sonunda buzağıyı çıkarttık. Yıllardır bu işi yapıyorum, ilk defa başıma böyle bir şey geliyor. İkiz buzağılarım oluyor ama böylesini hiç görmedim. Buzağı, vücut tek, kafası iki tane geldi. Doğduğunda ölüydü. Allah’ın işi” diye konuştu.

Öte yandan, ölü olarak doğan çift başlı buzağının anne karnında öldüğü tahmin ediliyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co