Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da Cumhuriyet resepsiyonu düzenledi

Antalya’da Cumhuriyet resepsiyonu düzenledi

Antalya’da Cumhuriyet resepsiyonu düzenledi
30 Ekim 2017 - 12:50
banner

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94’üncü yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun ev sahipliğinde resepsiyon düzenlendi.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu’nun ev sahipliğindeki resepsiyona, Garnizon Komutanı Piyade Albay Tahir Savran, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, şehit aileleri, gaziler ve davetliler katıldı.

Karaloğlu: “Cumhuriyetin kıymeti bilinmeli’’

Resepsiyonda konuşan Vali Karaloğlu, Cumhuriyeti ilan etme kararının bu topraklarda yaşayan insanımızın genetik hafızasına kodlanmış en değerli hatıra olduğunu vurguladı. Cumhuriyetin şanlı tarihin çok önemli bir sayfası olduğunu belirten Karaloğlu, “Cumhuriyet döneminde yaşananları anlamadan Cumhuriyetin kıymeti de anlaşılamaz. Birinci Dünya Savaşında, Çanakkale Savaşında neredeyse bütün varlığını kaybetmiş, yorgun bir imparatorluğun külleri üzerinden, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları 29 Ekim 1923’de Cumhuriyeti çok zor şartlar altında ilan etti. Hem Gazi Mustafa Kemal Atatürk hem de emeği geçen bütün atalarımızı rahmetle, minnetle yad ediyoruz. Cumhuriyeti ilan ettikten sonra problemlerimiz devam etti. Cumhuriyetle birlikte çok büyük bir mücadele, çalışma ve fedakarlıkla Cumhuriyeti bugünlere taşıdık” dedi.

“Büyük bir milletimiz, güçlü bir ordumuz var’’

Hain terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz’daki işgal ve darbe girişimiyle hem bağımsızlığa hem de Cumhuriyete kastettiğinin de altını çizen Karaloğlu, “Bu millet nasıl Cumhuriyeti kurarken dik durduysa, bağımsızlığına düşkün davrandıysa, 15 Temmuz gecesi de Cumhurbaşkanımızın talimatıyla sokağa çıktı ve silahların, tankların, tüfeklerin önünde çıplak elleriyle direndi. ’Bitti mi?’ Hayır bitmedi. Emperyalistlerin yeni bir oyunu var. Türkiye Cumhuriyetini güneyden bir terör koridoru ile çevrelemek istiyorlar. ’Buna izin verecek miyiz?’ Elbette ki vermeyeceğiz. Büyük bir milletiz, güçlü bir ordumuz var.”

Resepsiyon Vali Karaloğlu’nun konuşmasının ardından eşi Sevim Karaloğlu, Garnizon Komutanı Piyade Albay Tahir Savran, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ile üzerinde “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 94. Yıl” yazan pastanın kesilmesiyle tamamlandı.

Cumhuriyet Meydanındaki kutlamalar

Cumhuriyet Meydanında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinliğe de katılan Vali Karaloğlu, “Sevgili Antalyalılar, Cumhuriyetimizi ilelebet muhafaza edecek sevgili gençler hepinize hayırlı akşamlar diliyorum. Serdar Ortaç’ı tebrik ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’i kutluyorum. Yenilenen Cumhuriyet Meydanımızda daha nice etkinliklerde görüşmek ümidiyle Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -