Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da güneşli havayı fırsat bilenler denize akın etti

HAVA SICAKLIĞININ 21 DERECE ÖLÇÜLDÜĞÜ ANTALYA’NIN ALANYA İLÇESİNDE YAZDAN KALMA GÜNLER YAŞANIYOR. İLÇEDE GÜNEŞLİ HAVAYI FIRSAT BİLEN TATİLCİLER, SAHİLDE GÜNEŞ KEYFİ YAPTI.

Antalya’da güneşli havayı fırsat bilenler denize akın etti
22 Kasım 2018 - 17:34

Hava sıcaklığının 21 derece ölçüldüğü Antalya’nın Alanya ilçesinde yazdan kalma günler yaşanıyor. İlçede güneşli havayı fırsat bilen tatilciler denize girdi ve güneş keyfi yaptı.

Yurdu etkisi altına almaya başlayan soğuk hava ve yağışlar birçok bölgede hayatı olumsuz etkilerken, Alanya’da kasım ayı sonuna gelinmesine rağmen yazdan kalma günler yaşanmaya devam ediyor. Güneşli havayı fırsat bilen tatilciler, sıcaklığın tadını yüzerek ve güneşlenerek çıkarıyor. Hava sıcaklığının 21, deniz suyu sıcaklığının 22.2, nem oranının yüzde 69 ölçüldüğü ilçede yerli ve yabancı turistler, soluğu dünyaca ünlü Damlataş, Kleopatra ve Keykubat plajlarında alarak denize girdi. Bazı turistler ise kendilerini kumlara atıp güneşlenirken bazıları da müzik dinleyerek kitap okudu. Sahilde yürüyen çiftler, güneşlenen turistler ve kumsalda oynayan küçük çocuklar ise renkli görüntüler oluşturdu. Bazı tatilciler ise teleferiğe binerek Alanya’nın doğal güzelliklerinde gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

“Burayı çok seviyorum”

Rusya’da Alanya’ya tatile gelen ve deniz keyfi yapan Rus uyruklu Anna Starovoytova, ilçeyi çok beğendiğini söyledi. Starovoytova, “Alanya’ya 5’inci kez tatile geliyorum. Alanya çok güzel tekrar gelmeyi yine düşünüyorum. Burayı çok seviyorum ve vazgeçemem” dedi.

“İlk fırsatta tekrar geleceğim”

Alanya’ya daha önce geldiğini ve çok beğendiğini söyleyen Çekya uyruklu Martina Spalenska ise havanın güzel olmasından memnun olduğunu belirterek ilk fırsatta tekrar geleceğini aktardı. Meteoroloji yetkilileri, sıcak havanın yarın yerini yağmura bırakacağını kaydetti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al