Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da halk otobüsü şoförüyle, gazinin kart tartışması

ANTALYA’DA 69 YAŞINDAKİ GAZİ POLİS VELİ AKKUŞ, GÖSTERDİĞİ KARTIN GEÇERSİZ OLDUĞUNU SÖYLEYEN ÖZEL HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRÜ TARAFINDAN OTOBÜSTEN ZORLA İNDİRİLDİĞİNİ İDDİA EDEREK ŞİKAYETÇİ OLDU.

Antalya’da halk otobüsü şoförüyle, gazinin kart tartışması
06 Kasım 2018 - 15:58
banner

Antalya’da 69 yaşındaki gazi polis Veli Akkuş, gösterdiği kartın geçersiz olduğunu söyleyen özel halk otobüsü şoförü tarafından otobüsten zorla indirildiğini iddia ederek şikayetçi oldu.

Edinilen bilgiye göre, Antalya’da 22 yıl önce bir polis merkezinde meslektaşının silahından çıkan kurşunla yaralanan ve bu olayın ardından vazife malülü olarak emekli edilen Veli Akkuş, geçtiğimiz pazar günü Konyaaltı ilçesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarında özel halk otobüsüne bindi. Akkuş, gösterdiği vazife malülü kartının geçersiz olduğunu söyleyen özel halk otobüsü şoförü tarafından otobüsten indirildiğini ve hakarete uğradığı iddia edildi. Otobüs şoförünün kendisini iterek hakarette de bulunduğunu öne süren Akkuş, Fatih Polis Merkezine giderek şikayette bulundu. Akkuş, kullandığı kart ile yıllardır otobüse bindiğini ve hiçbir sorun olmadığını söyledi.

Devletin gazilere belediyeden ücretsiz kart verdiğini dile getiren Akkuş, “Bu karttan çekildiği zaman devletimiz otobüsün ücretini ödüyor. Ben de devletimden para çıkmaması için yıllardır vazife malülü kartımla otobüse biniyorum. Şehit ve gaziler bunun bedelini zaten ödediler. Şoför bu kartı kabul etmedi. Beni otobüsten indirip, gaza basıp gitti. Çok zoruma gitti. Yürüyemeyecek duruma geldim. Çok üzüldüm” dedi.

Akkuş, hukuki süreci sonuna kadar sürdüreceğini belirterek, hiçbir gazinin bu gibi bir duruma maruz kalmamasını istedi.

Öte yandan, Akkuş’un otobüste inme anları çevredeki bir kişinin cep telefonu tarafından görüntülendi. Görüntülerde, Akkuş’un şoför ile tartışması ve otobüsten indirilmesi görülüyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -