Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Antalya’da hırsızlar ikinci kez engelli gençleri eve mahkum etti

ANTALYA’DA ELEKTRİKLİ TRİPORTÖRLERİ İKİNCİ KEZ ÇALINAN BEDENSEL ENGELLİ İKİ GENÇ YİNE EVE MAHKUM OLDU. İKİ GENÇ, ELLERİ VE AYAKLARI GİBİ OLAN TRİPORTÖRÜN GERİ GETİRİLMESİ HALİNDE , ÇALINMAMASI İÇİN GEREKİRSE ARACA KENDİLERİNİ KİLİTLEYECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

Antalya’da hırsızlar ikinci kez engelli gençleri eve mahkum etti
25 Kasım 2018 - 10:32
banner

Antalya’da elektrikli triportörleri ikinci kez çalınan bedensel engelli iki genç yine eve mahkum oldu. İki genç, elleri ve ayakları gibi olan triportörün geri getirilmesi halinde çalınmaması için gerekirse araca kendilerini kilitleyeceklerini söyledi.

Antalya’nın Kepez ilçesinde bedensel engelli iki çocuğuyla yaşayan 54 yaşındaki ev hanımı Ayten Arslan’ın hayatı, çocuklarının elleri ayağı olan 3 tekerlekli kasalı elektrikli triportörün çalınmasıyla altüst oldu. Kirada oturan ve 24 yaşındaki engelli kızı ve 30 yaşındaki oğlu Ramazan’a bağlanan maaşla geçinebilen Arslan’ın çocuklarının dışarı çıkıp ihtiyaçlarını giderebilmesini sağlayan triportörleri iki yıl önce çalındı. Eşini kaybeden Arslan’ın iki çocuğu triportörünün çalınmasıyla eve hapsoldu. Ailenin bu durumuna Kepez Kaymakamlığı duyarsız kalmayarak, iki gence elektrikli triportör aldı. Yüzleri bu hediye ile gülen gençlerin elektrikli triportörü 1,5 ay önce yine evlerinin bahçesinden gündüz vakti çalındı. Polise başvuru yapan aile, bugüne kadar bir sonuç alamadı.

“Hırsızlardan bıktık”

Anne Ayten Arslan, eşini kaybettiğini, iki çocuğunun da engelli olması nedeniyle zor günler yaşadığını söyledi. Triportörlerinin çalınması ile çocuklarının eve mahkum olduğunu dile getiren Arslan, “İki çocuğum birbirine bağlı. Ramazan kardeşini triportöre bindirip gezdirmek istiyor. Evin önünden ikinci kez çalındı. Evin önünden her şeyi çalıyorlar. Bizden ne bekliyorlar. Triportörünün çalınmasına oğlum çok üzüldü. Bıktık, usandık. Bir daha gelirse gözümün önünde bulunduracağız. Çalınmasın diye gerekirse içinde yatacağım. İki engelli çocuğun triportöründen ne bekliyorlar. Yardım edecekleri yerde bize neden böyle yapıyorlar” diye konuştu.

İkinci elde olsa triportörlerinin geri getirilmesini isteyen anne Arslan, “İki çocuğum evde kaldı. Evden çıkamıyor, gezemiyorlar. Oğlumun eli ayağı gibiydi. Triportörümüz geri getirilsin” dedi.

“Gerekirse kendimi kilitleyeceğim”

Ayten Arsla’nın ilk eşinden olan oğlu Ramazan Kutlu ise, sağ tarafının felç olduğunu, bu nedenle yüzde 54’lük engellilik derecesi olduğunu kaydetti. Sağ ayağını ve sağ elini kullanamayan Kutlu, hayırsever birinin hediye ettiği ve elleri ayakları gibi olan triportörünün ikinci kez çalınmasına çok üzüldüğünü söyledi. 1 ay önce yine evin önünden triportörünün çalındığını ifade eden Ramazan Kutlu, “İkisi de evin önünden çalındı. Sürükleye sürükleye götürmüşler. Kardeşimi parklara götürüyorum, rahatlıkla pazara gidebiliyordum. Şuan kötüyüm, hayata küstüm. Triportörüm yeniden gelirse iyice kilitleyeceğim. Gerekirse kendimi kilitleyeceğim. Yeter ki çalınmasın. Kardeşim için alınsın. Triportörümü istiyorum. Polise başvurduk, bir gelişme olmadı. İki engelliyi sevindirsinler, hayırseverlerimizden bunu istiyorum” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co