Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da kedi katliamı

ANTALYA’DA BİR SİTENİN BAHÇESİNDE KİMLİĞİ BELİRSİZ KİŞİLERCE 10’NA YAKIN KEDİ BAŞI EZİLEREK KATLEDİLDİ, 5 TANE İSE ZEHİRLENEREK ÖLDÜRÜLDÜ. KEDİLERİ BESLEYEN SEVDA ÖZCAN, OLAYA TEPKİ GÖSTEREREK, MİNNACIK YAVRULARIN KAFALARININ EZİLDİĞİNİ, BÜYÜK HAYVANLARIN İSE ZEHİRLENDİĞİNİ GÖRDÜM. KEDİLERİN ANNESİ YAVRULARINI AĞLAYARAK ARIYOR. KULAKLARIMI TIKAMAK ZORUNDA KALIYORUM” DEDİ.

Antalya’da kedi katliamı
06 Ağustos 2017 - 17:24

Antalya’da bir sitenin bahçesinde kimliği belirsiz kişilerce 10’a yakın kedinin başı ezilerek, 5’inin ise zehirlenerek öldürülmesine, kedileri besleyen Sevda Özcan sert tepki gösterdi. Yavru kedilerin kafalarının ezildiğini, büyük hayvanların ise zehirlendiğini gördüğünü söyleyen Özcan, “Kedilerin annesi yavrularını ağlayarak arıyor. Kulaklarımı tıkamak zorunda kalıyorum” dedi.

Edinilen bilgiye göre, Muratpaşa ilçesi Fener Mahallesi Tekelioğlu Caddesi’ndeki bir sitede oturan Sevda-Şeref Özcan çifti, dün gece çoğu yavru 15 kedi ölüsüyle karşılaştı. Çift, zehirlenen ve can çekişen 2 kediyi de Lara Hayvan Hastanesi’ne göndererek tedaviye aldırdı. Yavru kedilerin başlarının sert cisimle ezilip, büyüklerin de zehirlenerek itlaf edildiğini gören çift, durumu Antalya Barosu Hayvan Hakları Koruma Kurulu Başkanı Avukat Alev Ersan ve ilgili yerlere bildirdi.

Kedileri site içerisinde beslediğini belirten Sevda Özcan, çok ses çıkardıkları için binada bazı kişilerin tepki gösterdiğini ve bunun için yavruları bir alana taşıdığını söyledi. Kedileri getirdikten henüz 1 saat sonrası tekrar kedilerin yanına geldiğinde gördüğü manzara karşısında şok olduğunu belirten Özcan, “Geldiğimde tamamen kedilerin ezilmiş, öldürülmüş olduğunu gördüm. Minnacık yavruların kafalarının ezildiğini, büyük hayvanların ise zehirlendiğini gördüm” dedi.

Kedileri öldürenin kim olduğunu bilmediğini söyleyen Özcan, kedilerle ilgili 3 kişiyle tartıştığını ve onlardan şüphelendiğini ifade etti.

Yavruların annesinin devamlı ağladığını da belirten Özcan, “Sabaha kadar uyumadık hastanedeydik. Yavruların çoğu morgda zaten. Şiddetli bir şekilde annesi bağırıyor, ağlıyor. Etrafta yavrularını bulmak için hızlı bir şekilde binayı turluyor. Kulaklarımı kapatmak zorunda kalıyorum o sesi duymamak için. Kim yaptıysa umarım aynı akıbete kendisi ve sevdikleri uğrar. Biz bu hayvanlara sokakta eğer yemek vermeyeceksek, ne yiyecekler? Beyefendinin dediği gibi; ot mu yesinler? Adam diyor ki ot yesin. O zaman kendisi yesin otu” diyerek olaya tepki gösterdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -