Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da Ukrayna günleri

Antalya’da Ukrayna günleri
21 Ağustos 2017 - 13:20

Ukrayna’nın 26’ncı Bağımsızlık ve Kültür Günleri kapsamında gala yemeği düzenlendi. Yemeğe katılan Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybiha, Türkiye’ye vizesiz seyahatin çok değerli olduğunu ve gelen Ukraynalı sayısının bu sene daha da artacağını dile getirdi.

Ukrayna’nın 26. Bağımsızlık ve Kültür Günleri kapsamında Ukrayna Ailesi Derneği tarafından bir gala yemeği verildi. Müzikli eğlencenin de yer aldığı yemeğe Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybiha, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Kırım Tatarları Derneği yöneticileri, Antalya’da yaşayan Ukraynalı aileler ile derneğe destek olan kuruluş temsilcileri katıldı.

Türkiye’yle vizesiz seyahat

Türkiye’nin desteğini her zaman değerli olduğunu ifade eden Büyükelçi Sybiha, “Ukrayna için çok önemli ortak olan Türkiye’nin ülkemizin toprak bütünlüğünü ve egemenliğini desteklemesi yönündeki tutumu çok değerlidir. Türkiye ile vizesiz seyahat başladı ve Antalya’ya tatile çok sayıda Ukraynalı vatandaşlarımız geliyor. Bu sayı da her geçen gün artıyor” dedi.

Antalya’daki yerleşik Ukraynalıların hepsinin Antalya’yı memleketleri olarak gördüğünü ifade eden Sybiha, “Türkiye’de ikinci memleketlerini bulmuşlar. Kendilerini sizin şehrinizde bu kadar konforlu ve rahat hissettikleri için size özellikle müteşekkiriz. İki ülke arasında önemli bir köprü görevi görüyorlar” diye konuştu.

Yüzde 25 artış bekliyorum

Geçtiğimiz yıl Türkiye’ye 1 milyonun üzerinde Ukraynalı’nın tatil için Antalya’yı tercih ettiğini belirten Ukrayna Türkiye Büyükelçisi Andrii Sybiha, bu sene yüzde 25 artış beklediklerini söyledi.

Ukrayna Ailesi Derneği Başkanı Vita Mykhaylova da, Türkiye ile Ukrayna arasında kültür alışverişinin tesisi için projeler ürettiklerini ve bu bağlamda folklör, dans, Ukraynaca ve Rusça dersleri verdiklerini belirtti.

Doyasıya eğlendiler

Başkan Mykhaylova, düzenledikleri etkinliklere katılan Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybiha’ya teşekkür ederek, “Ukraynalı birçok vatandaş, ülke dışında yaşıyor. Kendi kültürümüzü unutturmamak ve gelecek nesillere aktarmak için bu etkinliği düzenliyoruz. Bize destek olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. Mykhaylova, derneğe destek olan başta Antalya Büyükşehir Belediyesi olmak üzere özel kuruluşlara teşekkür belgelerini verdi. Gecede Ukraynalı aileler şarkılarla dans ederek doyasıya eğlendi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -