Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Antalya’dan adalet yürüyüşüne destek

CUMHURİYET HALK PARTİSİ(CHP) GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN PARTİSİNİN İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ENİS BERBEROĞLU’NUN TUTUKLANMASINA TEPKİ YÜRÜYÜŞÜNE ANTALYA CHP İL TEŞKİLATI DA DESTEK VERDİ. ANTALYA CHP İL TEŞKİLATI İLÇELERDE YAPILAN YÜRÜYÜŞLERLE GETİRİLEN KEFELER BİRLEŞTİRİLEREK ANTALYA ADLİYESİ’NE YÜRÜDÜLER.

Antalya’dan adalet yürüyüşüne destek
06 Temmuz 2017 - 17:59
banner

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına tepki yürüyüşüne CHP Antalya Teşkilatı da destek verdi. CHP İl Teşkilatı, ilçelerde yapılan yürüyüşlerle getirilen kefeleri birleştirerek Antalya Adliyesine yürüdü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlattığı yürüyüşte partinin Antalya Teşkilatı da destek verdi. Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yer alan Aydın Kanza Parkında, Kemer’in Konyaaltı’na, Aksu’nun Muratpaşa’ya devrettiği adalet kefeleri bir araya getirilerek oluşturulan sembolik adalet terazisi yürüyüşle Antalya Adliyesine götürüldü.

Aydın Kanza Parkından yürüyüşe başlayan partililer, Güllük Caddesi, TRT Caddesi, Meltem Mahallesi güzergahından adliye önüne geldi. CHP’lilerin Aydın Kanza Parkı’ndan adliyeye kadar yaptıkları yürüyüş 4 kilometreyi buldu. Adliye önüne kadar çeşitli sloganlar atan partililer, polisler eşliğinde sakin bir şekilde yürüyüşlerini gerçekleştirdi. Sıcak havada adliye önüne kadar gelen yaklaşık 800 partili, adliye bahçesine alınmadı. CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, adliye önünde ‘Adalet Kefelerini’ birleştirdikten sonra basın açıklaması yaptı.

Bu onurlu yürüyüş adalet isteyen ve arayan bütün duyarlı insanlarımızın yürüyüşüdür

Adaletin insanlığın ortak değeri olduğunu ifade eden CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, “Hak ve hukukun birincil temeli olarak Genel Başkanımı Kemal Kılıçdaroğlu, çok anlamlı bir yürüyüş başlattı. Bu onurlu yürüyüş sadece parti yürüyüşü değil, adalet isteyen ve adalet arayan bütün duyarlı vicdanlı insanlarımızın yürüyüşüdür. Bu yürüyüş insancıl ve barışçıl bir yürüyüş olması açısından da çok kıymetlidir. Bu yürüyüş yeni bir uyanış, yeni bir diriliş yeni bir umuttur. İnanıyorum ki umut yeşerecek ve hep beraber güzel günler göreceğiz” dedi.

Umut ve heyecanla adalet arayışlarını çeşitli etkinliklerle sürdürdüklerini dile getiren Erdem, “Aydın Kanza Parkı’nda nöbet tuttuk. Doğuda Gazipaşa ilçemizden, batıdan Kaş ilçemizden başlayarak ilçe merkezlerimizde adalet yürüyüşleri gerçekleştirdik. Bugün de burada terazi kefelerini birleştirdik. Bugün burada tekrar söylüyoruz adalet istiyoruz” ifadelerini kaydetti.

Yürüyüşe katılan yaklaşık 800 CHP’li basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co