Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalyalı esnaftan asgari ücretliye, emekliye ve belediye çalışanına yüzde 10 indirim

DAHA ÖNCE ASGARİ ÜCRETE ÇALIŞAN DİLEK KOMUR, 3 AY ÖNCE AÇTIĞI KASAP DÜKKANINDA ASGARİ ÜCRETLİYE, EMEKLİYE VE BELEDİYE PERSONELİNE YÜZDE 10 İNDİRİM BAŞLATTI. KASADA DA İNDİRİM YAPAN KOMUR, “KENDİMİZ DE DAHA ÖNCE ASGARİ ÜCRETE ÇALIŞTIK, ÇOCUK OKUTTUK VE KİRASI VERDİK. ‘BÖYLE BİR KAMPANYA YAPALIM ÇOCUĞUMUZ ET YESİN’ İSTEDİK. AMACIMIZ İSE DİĞER ESNAFLARA DA ÖRNEK OLMAK” DEDİ.

Antalyalı esnaftan asgari ücretliye, emekliye ve belediye çalışanına yüzde 10 indirim
04 Kasım 2018 - 11:02

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde Dilek Komur, 3 ay önce açtığı kasap dükkanında asgari ücretliye, emekliye ve belediye personeline yüzde 10 indirim başlattı. Kasada da indirim yapan Komur, “Kendimiz de daha önce asgari ücrete çalıştık, çocuk okuttuk ve kira verdik. Böyle bir kampanya yapalım çocuğumuz et yesin istedik. Amacımız ise diğer esnaflara da örnek olmak” dedi.

Kasap dükkanı sahibi 41 yaşındaki Dilek Komur, 3 ay önce açtığı işletmesinde asgari ücretlilere, emekliye ve belediye çalışanlarına ’yüzde 10’ indirim başlattı. İşletmesinin camına astığı ’Emekliye yüzde 10, asgari ücretliye yüzde 10, belediye çalışanına yüzde 10 indirim’ yazısının yanı sıra dükkanın önünde vatandaşları da bilgilendiren 25 yıllık kasap Komur, tek amacının diğer esnaflara da örnek olarak, onların da ufak da olsa bu tarz indirimler uygulamasını sağlamak olduğunu söyledi. Dükkanı açmadan önce toptancılık yaptıklarını ifade eden Komur, “İndirim fikrinde esnafımızı düşündük. Kendimiz de daha önce asgari ücrete çalıştık, çocuk okuttuk ve kirası verdik. ’Böyle bir kampanya yapalım çoluğumuz, çocuğumuz et yesin’ istedik. Asgari ücretli bin 600 lira maaş alıyor ve evine et götüremez hale geldi. Bizde böyle bir kampanya başlatalım istedik” dedi.

Dükkanına gelenlerin emekli, asgari ücretli ve belediye çalışanı olduğunu nasıl anladığını da anlatan Komur, belediye çalışanlarının kartı olduğunu, emekli ve asgari ücretli vatandaşların ise kendilerini hemen belli ettiğini söyledi. Komur, “Belediye çalışanının belediye kartı oluyor, onu istiyoruz. Asgari ücretliyse biz onu anlıyoruz zaten. Emeklimiz de kendini belli ediyor. Amacımız bizden gören esnafların da aynı faydalanması. Hem bizim cebimize fayda olur, hiç siftah yapmamaktan iyidir hem de vatandaşımız et yemiş olur” şeklinde konuştu.

“Türkiye’yi düşündük, yardım edelim istedik”

Belediye çalışanına indirim fikrini damadından esinlenerek düşündüğünü dile getiren Komur, damadının da belediyede çalıştığını söyledi. Dilek Komur, “Belediye çalışanı eğer taşeronsa 6 ay çalışıyor, 6 aydan sonra işsiz. Aldıkları 2 bin lira maaş. Biz damadımızı düşündük, esnafın halini düşündük, vatandaşın halini düşündük, Türkiye’yi düşündük. Yardım edelim istedik. İndirimimiz hep devam edecek. Biz zaten normalde de kasada indirim yapıyoruz. 45 lira olan eti 40 liraya veriyoruz. Kendimiz toptan aldığımız için bizde aracı yok. Bizde indirim her zaman devam ediyor” ifadelerini kullandı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr