Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalyalı minik Özge yeni protez ayak için İstanbul’da

ANTALYA’DA PROTEZ OLAN AYAĞIYLA BABASININ YAPTIĞI DÜZENEKTE YÜRÜMEYE ÇALIŞAN 3 YAŞINDAKİ ÖZGE, YENİ PROTEZİNİ ALMAK İÇİN İSTANBUL’A GİTTİ.

Antalyalı minik Özge yeni protez ayak için İstanbul’da
27 Temmuz 2017 - 10:54

Antalya’da protez olan ayağıyla babasının yaptığı düzenekte yürümeye çalışan 3 yaşındaki Özge, yeni protezini almak için İstanbul’a gitti.

Minik Özge, kendisi için özel olarak yapılan protez ayak sayesinde artık daha rahat yürüyebilecek. Antalya’da bir ayağı protez olan 3 yaşındaki kızı Özge’ye, fizik tedaviye götüremediği için evinde kurduğu düzenekle yürümeyi öğretmeye çalışan 39 yaşındaki Ali İhsan Yıldırım’ın bu çabası geçtiğimiz Mayıs ayında Türkiye gündemine gelmişti. Bunun üzerine bir çok kurum ve kuruluş minik Özge’ye yardım için çalışma başlatmıştı. Minik Özge’ye yardım eli uzatan Antalya Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz haftalarda Özge ve ailesini yeni bir protez ayak yapılabilmesi için İstanbul’a getirmiş ve protezin ölçülerini aldırmıştı. Aile bu kez son işlem olan hazır protezi almak için İstanbul’a gitti.

Yeni protezle yürüyüp koşabilecek

Antalya’dan kalkan uçakla eşi İlknur ve kızı Özge ile birlikte İstanbul’a gelen fedakar baba Ali İhsan Yıldırım, Atatürk Havalimanı’nda İhlas Haber Ajansı muhabirine yaptığı değerlendirmede, “Özge şuanda çok mutlu yeni protezini alacak. Eski proteziyle yürüyemiyordu, küçük geliyordu. Yeni proteziyle daha rahat yürüyebilecek. Belki arkadaşlarıyla koşabilecek. O yüzden mutluyuz” dedi.

3 yaşındaki Özge yeni protez ayağının takılmasının ardından artık daha rahat hareket etme imkanı bulacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -