Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

ANTBİRLİK’te sezonun ilk pamuğu alındı

ANTALYA PAMUK VE NARENCİYE TARIM SATIŞ KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ (ANTBİRLİK), İLK KÜTLÜ PAMUK ALIMINI SERİK KOOPERATİFİNDE YAPARAK 2017-2018 PAMUK SEZONUNU AÇTI.

ANTBİRLİK’te sezonun ilk pamuğu alındı
24 Ağustos 2017 - 12:04

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK), ilk kütlü pamuk alımını Serik Kooperatifinde yaparak 2017-2018 pamuk sezonunu açtı.

Sezonun ilk pamuğunu Serik Kooperatifi Genel Kurulunda 660 oyun 521’ini alarak başkan seçilen Mustafa Yavuz bizzat aldı. Başkan Yavuz, ANTBİRLİK tarafından her yıl sezonun ilk pamuğunu getirene verilen teşvik miktarının kilosu 12 TL olarak açıkladı ve çiftçiler arasında kimseyi ayırt etmediklerini, her çiftçiye sahip çıkmayı görev edindiklerini belirtti. Başkan Mustafa Yavuz çiftçilere yönelik yaptığı konuşmasında, “ANTBİRLİK onların malı, biz de yöneticileriyiz. Bu yıl da ilk hasat ürününü teslim alarak 2017-2018 pamuk sezonunu açtık, çiftçimiz kazanacak biz büyüyeceğiz. Bu vesile ile sezonun tüm çiftçi ve üretici kardeşlerim için hayırlı olmasını temenni eder ve bol hasatlar dilerim” dedi.

Yavuz, sezonun ilk pamuğunu yıllardır Serik’te ikamet eden ve bu süre içerisinde geçimini amele çavuşluğundan sağlayan Halil Ceylan’ın ailesinden aldı. Üretici Halil Ceylan, pamuğu teslim ettikten sonra yaptığı konuşmada 15 yıldır Serik’te yaşadığını ve son 5 yıldır ise ailesi ile özellikle pamuk üretimi yaptıklarını, bunun yanında mısır ve silaj mısır da ürettiklerini söyledi.

ANTBİRLİK’in önceki yönetimi ve Serik Kooperatifi yönetim kurulunca yıllardır ANTBİRLİK’e ortak yapılmadıklarını belirten Ceylan, “Bu yüzden yıllarca teşviklerden yararlanamayıp zarar ettim” diyerek serzenişte bulundu. Ceylan, “Yeni yönetim sayesinde ailemden beş kişiyi ortak yaptırabildim” ifadelerini kaydetti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

    takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat