Antik kent Patara'da yeşilçam ezgileri | Antalya haber
SON DAKİKA
lösev
lösev

Antik kent Patara’da yeşilçam ezgileri

Bu haber 12 Ekim 2017 - 12:56 'de eklendi.

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TARİHİ DOKUSU VE DOĞAL GÜZELLİKLERİYLE DÜNYACA ÜNLÜ PATARA ANTİK KENTİ’NDE, YEŞİLÇAM’IN UNUTULMAZ MÜZİKLERİ SESLENDİRİLDİ.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle dünyaca ünlü Patara Antik Kenti’nde, Yeşilçam’ın unutulmaz müzikleri seslendirildi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği konsere, Kaş Kaymakamı Bilgehan Bayar, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Zülfü Çelik, Ak Parti Kaş İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş, Prof. Dr. Fahri Işık, Prof. Dr. Havva İşkan Işık ve vatandaşlar katıldı. Müzikseverler yağmurlu havaya rağmen unutulmaz şarkılara coşkuyla eşlik etti.

Yeşilçam’ın unutulmaz şarkıları

Filmleriyle olduğu kadar müzikleriyle de hafızalara kazınan Yeşilçam Sineması’nın seçkin şarkıları Patara’da yeniden hayat buldu. Sensiz Saadet Neymiş, Senden Başka, Artık Sevmeyeceğim. Olmaz Olmaz, Sarmaşık Gülleri gibi unutulmaz şarkılar Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı sanatçıları Ahmet Dağyar, Nurşen Kuru ve Özlem Seven tarafından seslendirildi.

Konser sonrası konuşan Kaş Kaymakamı Bilgehan Bayar, “Bu tarihi mekanlara geliyoruz, ziyaret ediyoruz ama bu mekanları yaşatmanın çeşitli yolları var. Bunlardan bir tanesi de buralarda bulunmak. Antalya Büyükşehir Belediyemiz bunu en güzel şekilde yapıyor İnşallah başka kurumlara da örnek olur” dedi.

antalya haber