Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Apre Makinası Hakkında Bilgi

Apre Makinası Hakkında Bilgi
12 Ekim 2020 - 19:03

Apre, Fikse, Boya Makinaları Nedir? Hangi Alanda Kullanılır?

Apre Makinası Hakkında Bilgi

Apre işlemini tanımlamamız gerekirse, tekstil materyalinin ön terbiye ve renklendirme işlemleri sonrası terbiye işletmesini bırakmadan önce, gördükleri mekanik ve kimyasal tüm işlemlere apre işlemleri denir. Tekstil maddesine, renklendirmenin ardından yapılan apre işlemlerinde güdülen gaye; tekstil malzemesinin görünümünü değiştirmek ve yine tekstil malzemesini geliştirmektir. Bu işlemler, eskiden insan gücüyle yapılsa da günümüzde makine kullanarak yapılmaktadır. Bu işlemleri yapan makinalara da apre makinası denmektedir.

Fikse Makinası Hakkında Bilgi

Fikse makinaları, aslında buharlama makinalarıdır. Bu makinalar ile kumaşa buruşmama özelliği kazandırılmış olur. Bu yöntem sonunda kumaşta bulunan liflerin buruşma isteği azalacaktır. Fikse edilmiş kumaşa halat hâlinde birtakım işlemler daha yapılabilir. Fikse işlemi, ürünün boya alımını etkiler. Fiksaj sıcaklığının artırılması ile boyanabilme önce azalacaktır, ardından 200 derece civarında yine artar. Bu işlemin ardından, elyaf sertleşir, elastikliği gider. Tekstil alanında kullanılacak olan ipliklere düşük sıcaklıklarda fiksaj işlemi yapılması gerekmektedir. Bu sebeple makinayı kullanmadan önce Ledmak ekibi tarafından bilgi alabilirsiniz.

Boya Makinası Hakkında Bilgi

Boya makinaları da isminden de anlaşılacağı gibi tekstil ürünlerinin boyama işlemine tabi tutulduğu makinadır. Diğer boyamaların aksine profesyonel boyama işlemi bu makine içerisinde gerçekleştirilir. Bu makinayı da kullanılmadan önce yine Ledmak yetkililerinden makine ile ilgili yeterli bilgileri almanız gerekmektedir. Makine ile insan gücü azaltılmaya çalışır iken zarar etmenizi istemeyiz.

Bu makinaların ne işe yaradığını az çok tanımlarımız vasıtasıyla sizlere anlatmış bulunmaktayız. Bu makinelerin her biri tekstil alanında kullanılan makineler olup üretici firmanın uzun vadede kar etmesini sağlayacak makinelerdir. Bu makineler sayesinde insan gücüne olan ihtiyaç azalacaktır. Ve kar artacaktır. Bu sebeple makinalar alınırken fiyatları dert edilmemelidir. 

Ledmak Apre, Fikse, Boya Makinaları

Ledmak markasının web sitesine girerseniz, girmiş olduğunuz web sayfası üzerinden Ledmak markasının sahip olduğu apre, fikse ve boya makinalarını inceleyebilirsiniz. Bunun yanında Ledmak markasının satışa sunduğu maske makinası ve diğer makinaları inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Site genelinde bu tarz makinalara ve bu makinaları kullanmadan önce ve kullanırken bilmeniz gereken bilgilerin hepsine ulaşmanız mümkündür. 

Verilen web sitesinin içerisinde, makinaların kullanımı dahilinde üretilen ürünler ya da makinalarla alakalı yazılara başlıklar kısmında yer alan blog başlığına tıklayarak erişebilirsiniz. Dizlerseniz yine web sitemizin iletişim kısmında yer alan fax, telefon numarası ya da e-mail kısmından firmaya ulaşabilir, dilediğiniz her soruyu Ledmak yetkililerine iletebilirsiniz. Bu makinalar hakkında servis bilgisi edinmek istiyorsanız yine sizlere vermiş olduğumuz adreslerden bizlere ulaşabilirsiniz.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bayan Deri Ceket Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Abiye Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tunik Gömlek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Triko Kazak Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tektaş Pırlanta Yüzük
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Setüstü Ocak Seçenekleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın İç Giyim
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Far Paleti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cartier Panthere

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al