Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

ASFİM Parkinson hastalarına umut oldu

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN, TÜRKİYE’DE BİR İLK OLARAK ANTALYA SPOR VE FİTNESS MERKEZLERİ (ASFİM) BÜNYESİNDE BAŞLATTIĞI ÜCRETSİZ PARKİNSON OKULU, PARKİNSON HASTALARINA UMUT OLDU. ÖZEL EGZERSİZ PROGRAMI UYGULANAN HASTALAR, MORAL BULUYOR, HAYATA BAĞLANIYOR.

ASFİM Parkinson hastalarına umut oldu
02 Ekim 2018 - 14:46

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Türkiye’de bir ilk olarak Antalya Spor ve Fitness Merkezleri (ASFİM) bünyesinde başlattığı ücretsiz Parkinson Okulu, Parkinson hastalarına umut oldu. Özel egzersiz programı uygulanan hastalar, moral buluyor, hayata bağlanıyor.

Antalyalılara profesyonel eğitmenler ve diyetisyenler eşliğinde ücretsiz spor yapma imkanı sunan ASFİM bünyesinde Parkinson hastaları için özel bir egzersiz programı hazırlandı. Büyükşehir Belediyesi ile Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümünün ortak çalışmasıyla hayata geçirilen ve Türkiye’de bir ilk olan Parkinson Okulu, Atatürk ASFİM’de Parkinson hastalarını bir araya getirdi.

Egzersiz ve Beslenme Eğitimi veriliyor

Egzersiz programı haftanın dört günü gerçekleşiyor. ASFİM’de görevli uzman fizyoterapist ve diyetisyenler eşliğinde günde 1.5 saat uygulanan egzersiz programında Parkinson hastalarına refleks ve kaslarını güçlendirme eğitimleri veriliyor. Hastalar fizyoterapist ve spor eğitmenleriyle kol ve yürüme egzersizleri yapıyor. Diyetisyenler tarafından da hastalara nasıl beslenmeleri gerektiği hakkında bilgilendirme yapılıyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al