Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Aşık Veysel’in hayatı ve felsefesi senfonik ve yerel tarzda görsel sahne sanatlarıyla anlatıldı

MURATPAŞA BELEDİYESİ TÜRKAN ŞORAY KÜLTÜR MERKEZİ’NDE TÜRKİYE’NİN ÖZGÜN KÜLTÜR MİRASI, BÜYÜK HALK OZANI AŞIK VEYSEL’İN HAYATI VE FELSEFESİ, BİRBİRİNDEN FARKLI MÜZİK TÜRLERİNİ AŞIK VEYSELCE YENİDEN YORUMLAYAN “AŞIK VEYSEL UZUN İNCE BİR YOL” ÇALIŞMASIYLA ANLATILDI.

Aşık Veysel’in hayatı ve felsefesi senfonik ve yerel tarzda görsel sahne sanatlarıyla anlatıldı
15 Aralık 2018 - 11:54

Muratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde Türkiye’nin özgün kültür mirası, büyük halk ozanı Aşık Veysel’in hayatı ve felsefesi, birbirinden farklı müzik türlerini Aşık Veyselce yeniden yorumlayan “Aşık Veysel Uzun İnce Bir Yol” çalışmasıyla anlatıldı.

Muratpaşa Belediyesi’nin Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde düzenlediği “Muratpaşa’da Sanat Var” konserlerinde 3’üncü hafta Ahmet Murat Gedikli’nin genel sanat yönetmenliğini yaptığı Aşık Veysel’in hayatının ve felsefesinin senfonik ve yerel tarzda görsel sahne sanatlarıyla anlatıldığı farklı bir konserle sona erdi. Klasikten etnik müziğe farklı müzik tarzlarına yer veren çalışma Türkan Şoray Kültür Merkezi’ni dolduran müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Ahmet Murat Gedikli’nin aynı zamanda bestelerine imza attığı, Murat Demirbaş’ın anlatıcı olarak yer aldığı “Aşık Veysel: Uzun İnce Bir Yol” isimli çalışmada bağlama sanatçısı ve solist olarak İlke Türkdoğan, bariton Serkan Kocadere, mezzosoprano Ferda Yetişer sahne aldı.

Muratpaşa Belediyesi’nin 26 Ekim’de düzenlenen törenle kapılarını Antalyalı sanatseverlere açtığı ve kentin kütür – sanat hayatına yeni bir soluk kazandıran Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde konserler gelecek hafta AyşeDeniz Gökçin ve Şefika Kutluer’le devam edecek. 19 Aralık Çarşamba gecesi saat 20.00’de piyanosuyla AyşeDeniz Gökçin, 21 Aralık Cuma akşamı ise aynı saatte Moskova Devlet Tchaikovsky Konservatuvarı Yaylılar Orkestrası eşliğinde ‘sihirli flüt’ Şefika Kutluer konseri gerçekleştirilecek.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat