Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Askeri mahrem yapı çözüldü, operasyonlar ardı ardına geldi

ANTALYA’DA FETULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜ/PARALEL DEVLET YAPILANMASININ (FETÖ/PDY) “ASKERİ MAHREM YAPILANMASINA” YÖNELİK OPERASYONDA GÖZALTINA ALINAN FETÖ’CÜLERİN İFADELERİ VE İTİRAFLARI, MAHREM YAPININ SÖZDE İMAMLARINA UZANDI. YAPININ SİVİL AYAĞI İÇİN DÜĞMEYE BASILIRKEN ANTALYA MERKEZLİ 5 İLDE YAPILAN EŞ ZAMANLI OPERASYONDA 10 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI.

Askeri mahrem yapı çözüldü, operasyonlar ardı ardına geldi
27 Aralık 2017 - 17:10
banner

Antalya’da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) “askeri mahrem yapılanmasına” yönelik operasyonda gözaltına alınan FETÖ’cülerin ifadeleri ve itirafları, mahrem yapının sözde imamlarına uzandı. Yapının sivil ayağı için düğmeye basılırken Antalya merkezli 5 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda 10 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan sözde imamların askeri lise öğrencilerini her seferinde farklı evlerde toplayıp kampa aldığı, askeri lise sınav sorularını verdiği, okulu kazandıktan sonra da bir süre nezaret ettikten sonra Ankara’daki sözde asker imamına devrettikleri belirlendi.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan yürütülen soruşturma kapsamında Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) ekiplerince 13 Aralık tarihinde FETÖ’nün mahrem yapılanması içerisinde faaliyet yürüten ve içerisinde muvazzaf astsubay, emekli astsubay, asker/polis okulları öğrencisi olan, çeşitli ankesörlü/market/büfelerdeki sabit kontörlü telefonlar vasıtasıyla iletişim kurdukları tespit edilen ve bu yolla örgütsel toplantılar düzenleyerek örgütsel faaliyetler yürüttükleri değerlendirilen 62 kişi gözaltına alındı. Emniyetteki ifade işlemleri tamamlanan şüphelilerden 42’sinin tutuklanarak cezaevine gönderildi. Askeri mahrem yapı şüphelilerinin gözaltında verdikleri ifadelerden yola çıkan polis ikinci kez düğmeye bastı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla harekete geçen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) operasyon timleri bu sabah saatlerinde Antalya, Denizli, Sakarya ve Erzurum, Osmaniye ve Uşak’ta ev ve iş yerlerinden oluşan 10 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda askeri mahrem yapının sivil imamları konumunda olan ve aralarında doktor, öğretmen, sivil memur ve öğretim üyelerinin de bulunduğu 10 sivil gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler sorgulanmak üzere TEM Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Çözülme başladı, sistem ortaya çıktı

Sözde imamların askerleri küçük gruplar halinde her defasında farklı evlerde toplayarak FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in kitaplarının okuttuğu ve sohbet videolarını izlettiği ortaya çıktı. Çok sayıda örgüt mensubunun askeri lise sınavlarına, soruların cevaplarını önceden alarak girdikleri ifadelerinden yola çıkan polis, işleyişi de gün yüzüne çıkardı. Gözaltındaki şüphelilerin itiraf ve ifadelerini değerlendiren TEM ekipleri, daha önce Antalya’da sözde imamlık yapmış şehir dışındaki imamlarla birlikte, halen Antalya’da Tıp Fakültesinde doktor, Milli Eğitim Müdürlüğünde öğretmen ve Konyaaltı ilçesi sınırları içinde bir din görevlisinin de bulunduğu kişilere ulaştı. Askeri okula gidecek aday öğrencilerin üçerli dörderli gruplar halinde kampa alındığı, ardından askeri okul sınavlarının sorularının verildiği ve liseyi kazandıktan sonra da imamların bir süre öğrencilere nezaret ettiği, daha sonra da Ankara’daki sözde askeri imama devredildiği bildirildi. Sorumlu sivil imamların deşifre olmamak için genelde tayin çıkardıkları da belirlendi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -