Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

ASMEK’ten moda defilesi gibi açılış

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ANTALYA SANAT VE MESLEK EĞİTİMİ KURSLARI’NIN (ASMEK) 13. YILSONU SERGİSİ VATANDAŞLARIN BEĞENİSİNE SUNULDU. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL, “ASMEK’LER DE 222 BİN 967 KURSİYERE ULAŞMIŞIZ. ASMEK’LERDEN BİR İL NÜFUSU KADAR VATANDAŞIMIZ HİZMET ALMIŞ” DEDİ.

ASMEK’ten moda defilesi gibi açılış
07 Mayıs 2018 - 13:00

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’nın (ASMEK) 13. yılsonu sergisi vatandaşların beğenisine sunuldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “ASMEK’ler de 222 bin 967 kursiyere ulaşmışız. ASMEK’lerden bir il nüfusu kadar vatandaşımız hizmet almış” dedi.

ASMEK 13. yılsonu sergisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in katılımıyla Cam Piramit’te açıldı. Merkez ve ilçelerdeki kurs merkezlerinde eğitim alan kursiyerlerin el emeği ürünlerinin yer aldığı sergide Türel, ASMEK’in 2005 yılında eşi Ebru Türel’in girişimleriyle kurulduğunu hatırlattı.

ASMEK’in Antalya’nın en önemli projelerinden bir tanesi olduğunu ifaden eden Başkan Türel, “Artık markalaşmış bir onur abidesi. Antalya merkezde 15, ilçelerde 12 toplamda 27 kursumuz var. İbradı, Gazipaşa ve Kumluca’da da kurs hazırlıklarımız bitmek üzere. Oralarda da açtıktan sonra 30 kursumuza ulaşmış olacağız. ASMEK’lerde 222 bin 967 kursiyere ulaşmışız. ASMEK’lerden bir il nüfusu kadar vatandaşımız hizmet almış” dedi.

“Hedeflerimize ulaştık”

Vatandaşların melek sahibi olmaları ve sosyal yaşama katılmalarına gayret ettiklerini ifade eden Türel, “hedeflerimizin büyük bir çoğunluğuna ulaştık. Aksu’dan Alanya’ya, Elmalı’dan Finike’ye, Demre’den Gazipaşa’ya kadar neredeyse her ilçemizde ve merkezlerimizde kurslarımızı açarak, vatandaşlarımıza ulaştık. İlçelerimizden özellikle ASMEK açılması için çok talep geliyor. Bütün amacımız, Antalya’mızda her insanın mutlu ve refah içinde yaşaması.”

“Keşke zamanım olsa da şu kurslara katılabilsem”

Zamanı olmadığı için kurslara katılmadığını dile getiren Türel, “Çocuklar da bazen evde ‘Nereye gidiyorsun?’ diye soruyor. Geçen gün oğluma randevularım olduğunu söyledim. Oğlum da bana, ‘Baba bir randevu da bana ver de konuşalım’ demeye başladı. Keşke zamanım olsa da şu kurslara katılabilsem” diye konuştu.

“Kursiyerler ekonomiye katkı sağlıyor”

ASMEK’lerin sadece eğitim vermekle yetinmediğini söyleyen Türel, girişimcilik kurslarına katılan kursiyerlerin, kendi iş yerlerini kurarak, ekonomiye de katkı sağladığını kaydetti. Girişimcilik kurslarından, 827 kişinin sertifika alarak, kendi işini kurduğunu ifade eden Menderes Türel, aile ekonomisine de katkıda bulunduklarını belirtti. Kursiyerin ürettiği 7 bin el emeği ürünün satışının yapıldığını ifade eden Başkan Türel, “2005’te attığımız tohum fidanlarının büyüyerek devam ediyor olması, bize gurur veriyor. Çok büyük bir başarı yakaladık. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın olduğu sözünü de çok iyi anlıyoruz. Benim arkamda da eşim Ebru Türel var” dedi.

Arslan: “26 bin 649 kişi kurslarımıza katıldı”

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ise, “7 bini erkek, 19 bini kadın olmak üzere, 26 bin 649 kişi kurslarımıza katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılmış olan, okuma-yazma seferberliğiyle kurslarımıza da 9 bin 554 kişi Antalya’da, özel olarak ise ASMEK kapsamında 339 kişi bu kurslara katılmış oldu” dedi.

Konuşmaların ardından halk oyunları gösterisi ile kursiyerlerin hazırladığı birbirinden ilginç kıyafetler sergilendi. İzleyenlerin beğenisine sunulan kıyafetler, yoğun ilgi gördü. Defilede en çok dikkat çeken ise farklı saç tasarımları oldu. Tasarımlardan Türk bayraklı olanı ise davetlilerin beğenisini topladı.

Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından eşi Ebru Türel’e çiçek takdim edildi. Kursiyerler tarafından yapılan el emeği ceketi giyen Türel, teşekkür etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al