Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Astrolojinin En Güven Veren Kadın Burçları

Astrolojinin En Güven Veren Kadın Burçları
27 Ağustos 2020 - 8:00

Astrolojinin En Güven Veren Kadın Burçları

Toprak elementi grubunda yer alan bireyler diğer burçlara göre daha kararlı ve düşüncelerine sadıktır. Bu sebeple toprak burcu kadınları en güven veren eş modelini çizer. Aşağıda sırasıyla Boğa, Başak ve Oğlak burcu kadını özelliklerine göz atalım.

Boğa Burcu Kadını

20 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında etkilerini gösteren boğa burcu, Zodyak’ın 12 burcundan ikincisidir. Döngüsü her yılın Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleşen boğa burcu kadını ve erkeğinin özellikleri ise oldukça dikkat çekicidir. Yıl boyunca çeşitli gezegenlerin boğa burcunu ziyaret etmelerine bağlı olarak gösterilen karakteristik özelliklerin de değişmesi mümkündür. Toprak elementine ait bir burç olan boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs’tür. Boğa burcu kadını özellikle yönetici gezegeni Venüs olan bu burç ile güzelliği ve aşkı bir arada yaşar. Boğa burcunu taşıyan kadınların ise genel özelliklerine bakıldığında sabırlı ve düzenli olmalarının dışında romantik oluşları da bir hayli dikkat çeker. İyimser bakış açısına sahip olmalarına bağlı olarak haddinden fazla hoş görülü olmaları ve herkese fazla değer vermeleri zaman zaman sorun yaşamalarına neden olabilir. 

Burçların insan hayatına etkileri ve insanların kişiliklerinde yarattığı tılsımlı gücü her burucun farklı özelliklere sahip olmasına neden olmuştur. Buna göre boğa burcu kadının özellikleri:

 • Sabırlı ve düzenlidir. 
 • Yardımcı olmayı ve hoş görülü davranmayı sever.
 • Romantik ve özenlidir. 
 • Güvenilirdir. 
 • İnatçı ve hırslıdır. 

Burçların özellikleri incelenirken genellikle üç ana grupta burçların sınıflandırıldığı görülür. Kardinal, Değişken ve Sabit olarak gruplandırılan bu burçlar farklı özellikler taşıyacaktır. Kardinal burçların ortaya koydukları fikirler dikkate alınır ve uygulanır. Boğa burcu ise sabit burçlar arasında yer almaktadır. Boğa burcu dört sabit burç arasında yer almaktadır. 

Burçların sahip oldukları bunlar ve benzeri özellikleri sayesinde insan yaşamında burçların etkisinin her zaman için görülmesi mümkündür. Boğa burcundaki kadınlar ayrıca gizli tutkunları olarak her şeyin en iyisine sahip olma arzuları ile zaman zaman sorun yaşayabilirler. Acele ettirilmekten, israftan, kirli yerlerden ve eşyalardan hoşlanmazlar.   

Başak Burcu Kadını

İletişim ve haberleşmenin gezegeni olarak da bilinen Merkür’ün yönetimindeki bir diğer burç başaktır. 23 Ağustos – 22 Eylül arasında döngüsü gerçekleşen başak burcu, değişken niteliğe sahip burç grupları arasında yer alır. Toprak elementinin etkili olduğu bir burç olarak özel anaçlığı da yüksektir. Başak burcu kadını özellikle titiz ve düzenli olmaları nedeniyle hem olumlu hem de olumsuz özellikleri bir arada bulundurur. Mükemmeliyetçi özellikleri ve yargılayıcı tavırları ise zaman zaman bu burcun sevilmemesine neden olur. Emek veren, hizmet etmeyi seven ve pratik çözümler sunana başak burcu kadını oldukça eleştireldir. Aşk hayatında ise başak burcunun gönlünü kazanmak zor ancak kazandıktan sonrasında ömür boyu bir sadakat beklemek mümkündür. Uzun ilişkilerin insanıdır. 

Başak burcunun ilişkilerde zeki ve detaycı yaklaşımları sorun yaratsa da genel olarak bu özellikleri hayatı kolaylaştıran çözümler üretmelerinde sın derece etkilidir. Ağır başlı, ciddi görünümlü yapıları insanların temkinli yaklaşmalarına ve değer vermelerine neden olur. Başak burcu kadının özellikleri dikkate alındığında görülen başlıca özellikler:

 • Ev işlerinde maharetlidirler. 
 • Yardımsever, çalışkan ve hazır cevaptır. 
 • Öğüt vermeyi ve konuşmayı severler. 
 • Gösteriş meraklısı ve eleştirel, yargılayıcı bir bakış açısında sahiptir. 
 • Titiz, düzenli ve sadıktırlar. 
 • Kahraman olma ve günü kurtarma arzusu taşırlar. 
 • Tembel, görgüsüz ve kaba insanlardan haz etmezler. 

Toprak elementi ile yönetilen üç burçtan biri olan başak, verimliliğe ve gerçekliğe önem verirler. Başak burcundaki kadınlar genel olarak dış dünyaya kapalıdır. Kendilerini ifade etme konusunda yaşadıkları çeşitli problemler nedeniyle duygularını açıkça gösteremez ve çoğu zaman bu durumun yanlış anlaşılmalara neden olmasına sebebiyet verebilirler. Zodyak’ın 12 burcu arasında duyarlılığı ve öz farkındalığı en yüksek burçlarından biri olarak değerlendirilebilir.

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak burcu toprak elementi ve yönetici gezegeni Satürn’ün etkisi altında olması deniyle disiplinli, olgun ve sadık, koruyucu özellikleri ile dikkat çekerler. Zodyak’ın onuncu burcu olan oğlak, 22 Aralık – 19 Ocak tarihleri arasında döngüsünü tamamlar. Boğa ve başak burçlarıyla birlikte toprak elementinin etkisi altında kalan oğlak burcu her iki burçla benzer özellikler taşır. Üçüncü ve son toprak burcu olması nedeniyle başak burcu kadar hünerli ve titiz, boğa burcu kadar sağlam ve güçlüdür. Oğlak burcu kadını özellikle Satürn’ün yönetici gezegen olması nedeniyle, acımasızlık, disiplin ve olgunluğun gezegeni olarak da anılan Satürn ile benzer özellikler taşımaktadır. İlişkilerinden genel olarak olgun taraf ve dürüst taraf olmayı seçen oğlak burcu tam bir görev insanıdır. 

Oğlak burcunun genel özelliklerine bakıldığında ise her ihtiyaca ve her yardım isteğine yanıt verme tutkusu altta yatan arzularından biridir. Basit ve dikkatsizlikten kaynaklanan hatalara karşı tavizsiz oluşları ve plansız hareket etmeme özellikleri zaman zaman çevresindekilerin çekinmesine neden olur. Oğlak burcu kadının özellikleri arasında dikkat çeken diğer unsurlar:

 • Ailesine ve yakınlarına düşkündür. 
 • Daima olgun, soğukkanlı ve disiplinlidir. 
 • Dürüst ve korkusuzdur.  
 • Zor affeder ve çoğu zaman maddiyatçıdır. 
 • Unvanları sever ve verilen görevleri başarılı bir şekilde yerine getirir. 
 • Sorumluluk sahibi ve otokontrolü yüksektir. 
 • Küçümseyici tavır sergilemeleri ve her şeyi bilmek istemeleri sevilmeyen özellikleridir. 

Oğlak burcunun temel özelliklerine bakılarak burç hakkında yorum yapılması mümkündür. Hedefleri ve görevleri doğrultusunda ciddi bir sorumluluk bilinci ile hareket eden oğlak burcu bir yönden hayatı kolaylaştırıp düzene soktuğu bir yandan bazı kişiler için bu özellikleri can sıkıcı olabilir. Oğlak burcundaki kadınlar aşk hayatında ve ilişkilerinde ise ciddi bir ilişki aramaktadır. Uzun süreli ilişkilerin insanıdır.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat