Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Atatürk Devlet Hastanesinde yangın tatbikatı

ANTALYA ATATÜRK DEVLET HASTANESİ’NDE GERÇEĞİ ARATMAYAN TATBİKAT GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Atatürk Devlet Hastanesinde yangın tatbikatı
13 Kasım 2018 - 16:42

Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

2018 Yılı hastane afet ve acil durum planı kapsamında, Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’nde tatbikat gerçekleştirildi. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Afet ve UMKE Biriminin gözlemci olarak katıldığı tatbikatta hastane koridorlarında hareketli dakikalar yaşandı. Plan Hazırlama Komisyonunda bulunan Hastane Yöneticilerinin, Saha Koruma, Kurtarma ve Tahliye Ekiplerinin tamamının aktif katılımı ile tatbikat öncesi hazırlanan senaryo gerçekleştirildi. İtfaiye Müdürlüğü, 112 Acil Servis personelleri iş birliği ile yapılan tatbikatta senaryo gereği yoğun bakımda tedavi gören hastalar ile servis çalışanları tahliye edildi.

Başhekim Ali Vefa Sayraç, olası bir Yangın durumunda Krize Müdahale Yönetiminin nasıl yapılacağı, konularının tatbik edildiğini söyledi. Hastanede çıkabilecek olası bir yangına karşı hazır olunması için tatbikatın yapıldığını, olası bir yangına karşı bütün teknik önlemlerin alındığını, çalışanların düzenli aralıklarla eğitildiğini belirten Sayraç, tatbikatın başarıyla gerçekleştirildiğini ifade etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat